Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu şiir senin için annem

Engelinden dolayı ellerini ve ayaklarını kullanamayan Oğuz Mucurluoğlu'nun en büyük destekçisi annesi oldu. Mucurluoğlu şiirlerini hep onun için yazıyor

Giriş Tarihi: 12.5.2014
Çocukken geçirdiği sarılık hastalığı sonucunda ellerini ve ayaklarını kullanamaz hale gelen Oğuz Mucurluoğlu (42), annesinin desteğiyle hayata tutundu. İki üniversite bitirdiğini söyleyen Mucurluoğlu, her an yanında olan annesi için dişlerinin arasına sıkıştırdığı kalemle şiirler yazıyor. O, annesi Meral İpek'e "tarifi zor bir kadın" diyor.

İŞLERİNİ AĞZIYLA YAPI YOR
Çankaya'da yaşayan spastik engelli Oğuz Mucurluoğlu, birçok işini ağzıyla yapıyor. Dişlerinin arasına sıkıştırdığı kalemle kısa öyküler yazan ve üçüncü kitabının hazırlığını yapan Mucurluoğlu, Gazi Üniversitesi Çevre Teknikerliği ile Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Halkla İlişkiler ve İşletme bölümlerinden mezun.

"TEK BİR BEDEN GİBİ"
Hayata en çok da annesinin desteğiyle sarılan Mucurluoğlu, "Her anne, evladının en kıymetlisidir. Benim için de böyle. Annemi ayrıcalıklı yapan, 'engelli bir çocuğu parmakla gösterteceğim' kararlılığı ve bu amaçla kendi hayatını hiçe sayıp, kendi hayatıyla benim hayatımı tek bir beden gibi sürdürmeyi hedeflemesi ve bunu başarabilmesidir" dedi.

'BAŞARDIĞIMI DÜŞÜNÜYORUM'
"Bana hep, 'bir gün anneni yazsana' derler" diye konuşan Mucurluoğlu, bütün öykülerinde, yazılarında zaten hep annesini anlattığını, tek başına konu başlığı olarak aldığında ise bunu hiçbir zaman başaramayacağını söylüyor. "Onun beynimdeki değeri tarif edilemez" ifadelerini kullanan Mucurluoğlu'nun annesi Meral İpek ise duygularını şöyle ifade ediyor: "Her şeyden önce o da bir bireydi ve muhakkak onun da bir hayatı olacaktı. Sağlıklı çocuğum olsaydı, belki bu kadar takdir gören bir anne olmayacaktım. Başardığımı düşünüyorum, mutluyum. Örnek değil, görevini yapmış anneyim."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu şiir senin için annem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN