Nallıhan'da tiftik üretimi başladı

Giriş Tarihi: 13.5.2014

Nallıhan'da Ertunç Güngör ve Hamdi Pelenkoğlu tiftik işleme ve yıkama fabrikası kurldu. Çin'e ihraç edilecek tiftiklerin işlendiği fabrikası 200 kişiye umut oldu

Eski Turizm Bakanı ve Ankara Milletvekili merhum Bilal Güngör'ün oğlu Ertunç Güngör ile işadamı Hamdi Pelenkoğlu ortak bir girişimle Nallıhan'ın Bozyaka Köyü'ne yün tiftik işleme ve yıkama fabrikası kurdu. Fabrika ile yaklaşık 200 kişinin istihdam edileceği belirtildi. Ertunç Güngör, "Ürettiğimiz ürünleri başta Çin olmak üzere Hindistan ve Avrupa'nın birçok ülkesine ihraç etmekteyiz. Bu anlamda ilçemizin dünyaya açılan kapısı konumundayız" dedi.

"YÜN VE TİFTİĞE TALEP FAZLA"
Otomotivden nakliyeye kadar birçok sektörde faaliyet gösterdiğini, tekstil sektöründe yün ve tiftiğe olan talebin artmasıyla yatırımlarını bu alana kaydırdığını belirten Güngör, "Ortağım Hamdi Pelenkoğlu ile son teknolojiyi kullanarak ilçemize böyle bir tesisi kurduk. Bu tesisin benim için anlamlı olan tarafı hem dede mesleğimi en iyi şekilde icra edecek olmam hem de çok sevdiğim ilçem Nallıhan'da olması" diye konuştu.

AKTİF GİRİŞİMCİ

Yoğun iş temposunun yanında sosyal derneklerde de aktif olarak görev alan Güngör, Nallıhan Kültür ve Sanat Derneği'nin de (NAKSAD) Başkanı. Dernek her yıl Nallıhan'da 23 Nisan Çocuk Şenliği düzenliyor. Güngör, bununla birlikte Nallıhan Spor Kulübü'nün de Yönetim Kurulu üyesi. Sporun çocukların gelişimi ve ilçenin tanıtımı için ne kadar önemli olduğu bildiğini vurgulayan Güngör, kulübe maddi ve manevi olarak destek veriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nallıhan'da tiftik üretimi başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN