Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Derslik sayısı 29 bine yükseldi

Vali Yüksel, okulların fiziki altyapısının güçlendirildiğini belirterek, derslik sayısının 29 bine ulaştığını söyledi

Giriş Tarihi: 14.5.2014
Eğitime %100 Destek Kampanyası kapsamında yapılan Fatma-Hacı Hüseyin Akgül Kız Teknik ve Meslek Lisesi Ek Binası düzenlenen törenle açıldı. Törende konuşan Ankara Valisi Alâaddin Yüksel, son 10 yılda Ankara'daki derslik sayısının 29 bine çıktığını, bu sayının 30 bine çıkmasının ardından derslik başına öğrenci sayısını 30'un altına düşüreceklerini söyledi.

250 MİLYON TL DESTEK

Okulların fiziki alt yapısının güçlendirilmesi ve eğitim kalitesinin arttırılması için büyük çalışmalar yürütüldüğünü kaydeden Vali Yüksel, "Eğitime Yüzde 100 Destek Projesi kapsamında sadece Ankara'da üç yıl içerisinde 75 dolayında protokol yapılmıştır. Projeye faziletli-erdemli insanlar, 'ben de varım, ben de bir tuğla koyacağım' diyerek destek verdi. 75 protokole hayırseverlerin katkısı 250 milyon TL oldu. Milli bütçeden her yıl 5 bin derslik katkısıyla Ankara'da fiziki altyapıda büyük ataklar gerçekleştirilmiştir" dedi.

HAYIRSEVER İÇİN ALKIŞ İSTEDİ

Vali Yüksel, konuşmasının sonunda protokoldekilerin ve öğrencilerin hayırsever Fatma Akgül'ü alkışlamasını istedi. Hayırsever Fatma Akgül, okulu merhum eşinin sağlığındaki dileğini gerçekleştirmek için yaptırdığını söyledi. Okulun kütüphanesine de trafik kazasında kaybettiği torununun adını verdiğini gözyaşlarıyla anlatan Akgül, okulun açılmasından duyduğu mutluluğunu, "Okul bittikten sonra kuş gibi hafifledim" sözleriyle aktardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Derslik sayısı 29 bine yükseldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN