Dövüş sporlarının aranan ismi nehar eren

Yurt içi ve yurt dışında aldığı eğitimlerle Ankara'da aranan bir isim olan Nehar Eren, Wing Chun tekniği konusunda ders veriyor

Giriş Tarihi: 18.5.2014
Nehar Eren, yurt içi ve yurt dışında aldığı eğitimlerle kendini iyi yetiştirmiş, hayatını spora adamış, başarılı dövüş sporları uzmanı. Ankara'da birebir spor antrenmanlarında ve yakın dövüş sanatını öğrenmek isteyenler tarafından aranan bir isim.

Sizi tanıyabilir miyiz?
1977 doğumluyum. Ankara'da belli kesimlerde tanınan eğitmenlerden biriyim.

BÜYÜK BİR SEVGİYLE BAĞLIYIM
Eğitim durumunuz nedir?

TED Ankara Koleji mezunuyum. Gazi Üniversitesi İşletme Bölümü'nü bitirdim. Yüksek lisansımı Bilkent MBA'da yaptım. Doktoramı şu anda ODTÜ'de Beden Eğitimi Spor Yönetimi üstüne yapıyorum.

Sporu meslek olarak yapıyorsunuz. Keyifli bir iş mi?
Spora karşı büyük bir sevgiyle bağlıyım. Bunun çeşitli dezavantajları ve avantajları var tabi ama ben işimin güzel taraflarıma konsantre olmaya çalışıyorum.

Hangi spor branşlarıyla uğraşıyorsunuz?

Uzmanlığım Wing Chun denen Çin stili. Şu an organizayonumuzun en üst seviye eğitmenlerindenim. Bunun dışında kişisel eğitmenlik derslerim devam ediyor. Bunlar işin ticari tarafı. Amatör ruhla da birçok sporla ilgilenmeye çalışıyorum. Mesela Escrima. Ata binmeyi seviyorum. Arkadaşlarımla squash oynamayı seviyorum.

Wing Chun nasıl bir spor?
Wing Chun başlangıçta zor ve emek isteyen ama başladıktan sonra hayat boyu çalışmak isteyebileceğiniz bir zaanat. Çin kaynaklı da olsa Almanya etkisiyle kendini geliştirmiş, hıza dayalı ve çoğu zaman görsel refleksin bile yetişemeyebileceği hızlara ulaşabilen çok estetik bir spor.

İnsanların ilgisi nasıl?
Wing Chun, self defens sistemini öğrenmek isteyenlerin ilk tercihi arasında geliyor. Bu nedenle genellikle öğrenci sıkıntım olmuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dövüş sporlarının aranan ismi nehar eren
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN