Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cildinizi uzmanına emanet edin

Dermatoloji Uzmanı Banu Öztürk Başsoy, cilt bakımının uzman hekimlerin kontrolünde yapılması gerektiğini ifade etti

Giriş Tarihi: 20.5.2014
Tüm medikal ve estetik uygulamaların, hatta basit bir cilt bakımının dahi hekim kontrolünde gerçekleşmesi gerektiğini söyleyen Dr. Banu Öztürk Başsoy, "Cildimiz bizim en büyük organımızdır. Herkesin cildini bir uzmana emanet etmesi gerekir. Ülkemizde bu alanda bir boşluk, bir karışıklık bulunuyor. Bu belirsizlikten yararlananlar var" dedi.

"HEKİM KONTROLÜ ŞART"
Turan Güneş Bulvarı'nda bulunan Özel Metis Polikliniği'nin sahibi olan Dermatoloji Uzmanı Başsoy, "Cildimiz vücudumuzun giysisi ve kılıfıdır. Onu iyi korumamız, ona iyi bakmamız gerekiyor. Cilt bakımları, lazer epilasyon, dövme silme, IPL uygulamaları, bölgesel zayıflama gibi birçok uygulama, medikal estetik uygulamaların hepsi bir hekim kontrolünde yapılması gerekiyor" diye konuştu.

GÜZELLEŞMEK SONUÇ DEĞİL SÜREÇTİR
Güzelleşmenin bir sonuç değil, bir süreç olduğunu ifade eden Dermatoloji Uzmanı Başsoy, "Biz merkezimize gelen her kişiye uygun tedavi planı çiziyoruz. Bu planı dönemin popüler uygulamaları üzerinden değil her bireyin ihtiyaçlarına göre belirliyoruz. Hastaların anatomik yapıları üzerinden bir oynama değil kişiye özgü bir güzelleşme süreci belirliyoruz" şeklinde konuştu.

YILIN HER DÖNEMİ BAKIM
Cilt bakımı ile ilgili birçok uygulamanın halk arasında yanlış bilindiğini söyleyen Başsoy, şunları söyledi: "Yaptığımız iş ile ilgili bir karışıklık var. Bu karışıklıkları gidermek için çalışıyoruz. Halk arasında PRP, kimyasal peeling ve lazer epilasyon gibi uygulamaların yazın yapılamayacağı şeklinde yanlış bir bilgi var. Her türlü cilt tedavisine doktorun tavsiyelerine uyarak her zaman devam edilebilir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cildinizi uzmanına emanet edin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN