Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vurmalı çalgılarla baharın ritmini yakalayın

Giriş Tarihi: 20.5.2014

8 ilden ve Bulgaristan'dan gelecek öğrenci grupları, "Dinçer Özer ile 8. Uluslararası Vurmalı Çalgılar Festivali" kapsamında yarın Başkent'te sahne alacak

"Dinçer Özer ile 8. Uluslararası Vurmalı Çalgılar Festivali", yarın 8 ilden ve Bulgaristan'dan gelecek öğrenci gruplarının katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) Konser Salonu'nda başlayacak. CSO Vurmalı Çalgılar Sanatçısı Dinçer Özer, festivalin Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklendiğini söyledi.

ÖDÜLLÜ FESTİVAL
Festivalin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından "Eğitimde En İyi Sanat Hareketi" ödülüne layık görüldüğünü de ifade eden Özer, bu yıl Bulgaristan'ın katılımıyla etkinliğe uluslararası nitelik kazandırdıklarını kaydetti. Özer, "Tüm gelişmiş ülkelerde olduğu gibi, Türk eğitim sisteminde de vurmalı çalgılar yönteminin kullanımını sağlamak, öğrencilerimizin kendilerini ifade edebilecekleri sanat ortamını oluşturmak ve onları kötü alışkanlıklardan uzak tutarak içlerindeki enerjiyi pozitif yollarla dışa vurumlarına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen festivalimiz geçen yıllar içinde binlerce öğrenciye ulaştı. Onların CSO Konser Salonu'nda sahneye çıkmalarına olanak veren bir sosyal sorumluluk projesi oldu" diye konuştu.

BAŞKENT'TEN 4 OKUL KATILIYOR

Festivale Ankara'dan Dumlupınar Ortaokulu, Hatice Hikmet Oğultürk Kız Meslek Lisesi, Melek Özen Ortaokulu, Yeni Hayat Ortaokulu, İzmir'den Konak Gültepe Ortaokulu, Antalya'dan Muratpaşa Kazım Şanöz Ortaokulu, Niğde'den ODTÜ G.V.Özel Niğde Ortaokulu, Bursa'dan Özel 3 Mart Azizoğlu Ortaokulu, İstanbul'dan Özel Florya Final Anadolu Lisesi, Balıkesir'den Kepsut 125.Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu katılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vurmalı çalgılarla baharın ritmini yakalayın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN