İşe gelmeden maaş alma devri sona erdi

Çankaya Belediyesi işe gelmeden maaş alan "bankamatik memurları"nın önüne geçebilmek için kart uygulaması başlattı

Giriş Tarihi: 23.5.2014
Çankaya Belediyesi'nin kanayan yarası "bankamatik memurluğu" sorununu ortadan kaldırmak isteyen Alper Taşdelen, belediyede kartlı sisteme geçti. Uygulama sayesinde işe giriş ve çıkışlarda kart okutmak zorunda kalan belediye personeli, kontrol altına alınmaya başlandı. Standart getirilen mesai saatleri yüzünden ayda birkaç gün işe giderek ya da işe hiç gitmeyerek maaş alan yüzlerce çalışan, belediyenin yolunu tuttu. Normal mesaiyle çalışan belediye personeli, kartlı sistem sayesinde yıllardır beraber çalıştığı mesai arkadaşlarıyla tanışma fırsatı buldu.

KART OKUTMA DÖNEMİ BAŞLADI
Bankamatik memurluğu, Çankaya Belediyesi'nin uzun yıllardır gündemini meşgul eden ve eski belediye başkanlarının da en çok eleştirildiği konulardan biriydi. Belediye Başkanı Alper Taşdelen, bu sorunu çözmek için belediye binasında kartlı sistem uygulaması başlattı. Altyapı çalışmaları Bülent Tanık döneminde başlayan uygulama sayesinde çalışanlar, belediye girişlerine konan turnikelere kart okutmaya başladı. Amirler tarafından kontrol altına alınan işe giriş ve çıkış saatleri sayesinde belediye personeline mesai saatlerine uyma zorunluluğu getirildi.

KART UYGULAMASI ÇOK GECİKMİŞ BİR ÇALIŞMA
Çankaya Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü yetkilileri belediyede birkaç gün işe gelerek maaş alan personelin bulunmadığını belirtti. Kart uygulamasının gecikmiş bir çalışma olduğunu anlatan yetkililer, "Biz buraya gelirken Çankayalılar'a çok çalışacağız diye söz verdik. Başkan, başkan yardımcıları ve birim müdürleri sabah 8'de işe başlıyor. Mesai saatlerine uyulması bütün personelimizi ilgilendiriyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşe gelmeden maaş alma devri sona erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN