Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gökçek: Ankara seçimi bitmiştir

A Haber'e konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP'nin Anayasa Mahkemesi'ne yaptığı bireysel başvurudan değişik bir netice çıkmayacağını savundu

Giriş Tarihi: 29.5.2014
A Haber'de Can Okanar'ın sunduğu "Gündem Özel" programının canlı yayın konuğu olan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP adayı Mansur Yavaş'ın seçim sonuçlarına ilişkin Anayasa Mahkemesi'ne yaptığı bireysel başvurunun gerekçesi için "Bunlar hem yaparlar hem de ağlarlar" diyerek şöyle konuştu: "Bu olay Allah'ın izni ile bitmiştir. Anayasa Mahkemesi'nin bu konuda örnek bir kararı vardır ve herhangi bir değişik neticenin çıkması mümkün değildir. Şu anda Anayasa Mahkemesi gerekli prosedürü tamamlıyor" dedi. Ankara seçimlerinde 124 bin oyun iptal edildiğini hatırlatan Gökçek, iptal edilen oyların en az yüzde 80'inin AK Parti'ye ait oylar olduğunun sandık başındaki görevliler tarafından da beyan edildiğini söyledi. "Bunlar hem yaparlar hem de ağlarlar" yorumunu yapan Gökçek "Anayasa Mahkemesi'ne yaptıkları başvurunun neticesini bildikleri halde yine başvuru yaptılar. Tesadüfen avukatları ile bizim arkadaşlar görüştü. 'Biz bunun bir işe yaramayacağını biliyoruz ama kamuoyunda kalmak, gündemde adımızın geçmesi için yaptık' diye açıkça itirafları var" diye konuştu.

Soma'ya sahip çıkılacak
Soma'da 301 madencinin hayatını kaybetmesine de değinen Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, bunun tarifi mümkün olmayan büyük bir acı olduğunu söyledi. Gökçek, "Maden faciasında şehit olanlara Allah'tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Arkada kalanlara devletimiz ve hükümetimiz sahip çıkacaktır. Bu konuda da çok önemli girişimleri oluyor" dedi. Maden ocağı sahibine kimsenin gücünün yetmediği, ifadesinin bile alınmadığını vurgulayan Gökçek, "Bu nasıl korumalı bir insan. CHP tandanslı biri olduğu söyleniyor. AK Partili olsaydı yeri göğü inletirlerdi. Kılıçdaroğlu'nun bu konuda çıtı çıkmıyor ama" saptamalarında bulundu. Gökçek, türkiye'de basın özgürlüğü olmadığı yönündeki eleştirilere ise Başbakan Erdoğan hakkında kaleme alınan hakaret ve tehdit içerikli yazılarla cevap verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gökçek: Ankara seçimi bitmiştir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN