Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yusuf Yalkın: Bunlar büyüyecek!

Giriş Tarihi: 29.5.2014
Bu hafta bir haber okudum, başlığı şöyleydi: "1 milyon sınırı aşıldı!.." Rakam kallavi! İlgimi çekti doğal olarak… Şöyle yazıyordu: "Okullardan Olimpiyatlara' sloganıyla hayata geçen proje kapsamında 2013- 2014 öğretim yılında 1 milyondan fazla öğrenci çeşitli dallarda sporcu olarak yetişti. Proje ile Türkiye'nin okul sporlarında kazandığı uluslararası başarılarda büyük bir artış sağlanırken, 219 bin öğrencinin katılım gösterdiği futbol en çok ilgi gören branş olarak dikkati çekiyor. Futbolu, 139 bin 42 kişiyle voleybol, 95 bin 778 kişiyle basketbol takip ediyor..."
Haber benzer olumlu verilerle dolu olarak sürüp gidiyordu… Her şey toz pembeydi! Şöyle ki, bu tablo Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ı coşturmuştu adeta... Kılıç'ın değerlendirmesine bakalım: "2013'te 687 bin 145 sporcu öğrenci ile o güne kadarki en büyük katılımın sağlandığı okul sporlarında, bu yıl ulaşılan rakam; Türkiye'nin bu seviyede yurt dışında birbirinden önemli başarıları kazanmasını da beraberinde getirdi. Bu yıl, İsrail'de düzenlenen Dünya Okullar Kros Şampiyonası'nda Ağrı Kız Meslek Lisesi Bayan Takımı ile Erzurum Aziziye Adnan Menderes Anadolu Lisesi Erkek Takımı dünya şampiyonu oldu. Şampiyonada Erkek Karma Takımı birincilik, Bayan Karma Takımı da ikincilik elde etti…"
Ve bir dolu başka başarılı sonucu sıralıyordu Kılıç art arda… Sayın Bakan'a burada bir iki hatırlatma yapacağım… Türkiye, yıllardır yıldız ve gençler seviyesinde hep "başarılı" oldu. Burada bir sıkıntı yok!
Bizim spordaki sorunumuz, bu grubu yukarıya taşıyamamak!..
Nedense, büyükler düzeyinde yok oluyor çocuklarımız… Hem bireysel hem de takım sporlarında… Gençlerimizi bir sistem içerisinde "Büyükler seviyesine" getirip, başarılarını burada göstermelerini sağlayamıyoruz!
Sadece, "Çarpık ödül yöntemi" ile bu olmaz! ABD'deki "Burs sistemi" tek çözüm…
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yusuf Yalkın: Bunlar büyüyecek!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN