Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Siyasetçiler de Altın Köy'ü beğendi

100 yıl öncesinin köy hayatının canlandırıldığı Altın Köy'deki kahvaltıda buluşan TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve AK Parti'nin önde gelen isimleri, projeyi beğendiklerini ifade etti

Giriş Tarihi: 30.5.2014
Altındağ Belediyesi tarafından yapılan ve 100 yıl öncesinin köy hayatının canlandırıldığı bir açık hava müzesi olan Altın Köy, henüz açılmadan siyasileri ağırlamayı sürdürüyor. Son olarak Altın Köy'ü ziyaret eden TBMM Başkanı Cemil Çiçek, AK Parti MKYK Üyesi Abdülkadir Aksu, AK Parti Genel Başkan yardımcıları Necati Çetinkaya ve Salih Kapusuz, eski Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun ile SABAH Gazetesi yazarı Yavuz Donat, Altın Köy'e hayran kaldı.

ÇİÇEK' TEN ALTIN KÖY'E TAM NOT

Heyeti köy meydanında karşılayan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, köyün kuruluş süreci ve yapım aşaması hakkında bilgi verdi. Ahşap evleri, köy okulu, köy kahvesi, köy camisi, köy fırını, köy bakkalı, yel ve su değirmeni, köprüleri, hayvanları, meyve sebze bahçeleri, ekin tarlası ve doğal yaşam alanları ile köy hayatındaki tüm ritüellerin gerçekleştirildiği Altın Köy, siyasetçilerden tam not aldı.

KÖY KAHVALTISI YAPTILAR

Altın Köy hakkında bilgi veren Tiryaki, "Anadolu'nun bazı yörelerinde terk edilerek, fırınlarda odun olarak satılan 100 yıllık evleri satın aldık ve Altın Köy içerisinde yeniden kurduk. Zamanında hiç çivi kullanılmadan birbirine geçme yöntemiyle yapılan köy evleri sökülerek onlarca kamyonla Ankara'ya getiriliyor ve yine aynı yöntemle bu alana kuruluyor" dedi. Tiryaki, Altın Köy'ün bir iki ay içinde açılacağını ifade etti. Köy kahvaltısında bir araya gelen heyet, ardından 400 dönüm büyüklüğündeki köyü gezdi. Başkan Tiryaki'yi tebrik eden siyasiler, Ankara için nefes alınacak bir mekanın Başkent'e kazandırıldığını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Siyasetçiler de Altın Köy'ü beğendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN