Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk Kızılayı'ndan oyuncak kampanyası

Türk Kızılayı Çukurambar Şubesi, maden faciasında yetim kalan çocukların üzüntülerini paylaşmak için kampanya başlattı

Giriş Tarihi: 30.5.2014
Türk Kızılayı Çukurambar Şubesi, Soma'da şehit olan madencilerin çocuklarını bir nebze olsun sevindirebilmek için oyuncak kampanyası başlattı. Büyük ilgi gören kampanyaya, başta Çukurambar sakinleri olmak üzere, ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyeleri, Ahmet Bahadır İlhan Ortaokulu, Ülkü Akın Ortaokulu, Sınav Koleji, Aliye Yahşi Anaokulu, Sermaye Piyasası Kurulu uzmanları da katıldı.

HER BİRİNE ÖZEL NOT YAZILDI

Bağışlanan 637 adet yeni oyuncağın her biri renkli kağıtlara sarılarak oyuncakların içine çocukların yazdığı özel notlar ve şiirler de konuldu. Türk Kızılayı Çukurambar Şube Başkanı Şenel Özpolat ve diğer yönetim kurulu üyeleri Bahadır Aksu, Ayşenur Bozkurt, Selma Gezer ve Halenur Agiş kampanyaya verilen destekten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

SEVİNCİNİ ANLATTI
Kampanyaya destek vermek amacıyla Ankara'ya gelen Türk Kızılayı Soma Şube Başkanı Aziz Günal, babası madende vefat eden bir çocuğa hediye edilen bisikletin onu ne kadar sevindirdiğini anlattı. Soma'ya ulaştırılmak üzere kargoya verilen oyuncakların da en iyi şekilde çocuklara ulaştırılacağını belirten Günal, kampanyanın birçok kuruma örnek olduğunu da kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk Kızılayı'ndan oyuncak kampanyası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN