Çin büyükelçisine duygusal veda

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Gong Xiaosheng'in Türkiye'den ayrılması nedeniyle Atlı Spor Kulübü'nde bir resepsiyon gerçekleştirildi

Giriş Tarihi: 4.6.2014
Türkiye-Çin Halk Cumhuriyeti Dostluk Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Baytaş, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Gong Xiaosheng'in Türkiye'den ayrılması dolayısıyla onuruna davet verdi. İş, siyaset ve basın dünyasından birçok saygın davetlinin hazır bulunduğu resepsiyona SABAH Gazetesi Yazarı Yavuz Donat da katıldı.

"KENDİSİ TÜRK DOSTUDUR"
Atlı Spor Kulübü'nde gerçekleştirilen davette konuşan Baytaş, Türkiye'deki dostlarının büyükelçiyi çok özleyeceğini söyledi. Baytaş, "Büyükelçi artık ülkesine dönüyor. Onun döneminde Türkiye ve Çin arasındaki ekonomik, kültürel ve turizm ilişkilerinde büyük gelişmeler oldu. Bu ilişkileri geliştirme noktasında büyükelçinin katkıları ve hizmetleri oldu. Kendisi Türk dostudur" diye konuştu.

'İŞBİRLİĞİNE DEVAM'
Türkiye'yi çok sevdiğini ifade eden Büyükelçi Gong Xiaosheng ise "Türkiye'ye geleli beş yıldan uzun bir süre oldu. Bu yıllar içerisinde iki ülkenin dostluğunun hızla geliştiğini gözlemledim. Geçtiğimiz 5 yılda iki ülke arasındaki ticaret hacmi genişledi ve Türkiye'ye gelen Çinli turist sayısı dört kat arttı. Türkiye'den ayrıldıktan sonra da iki ülkenin işbirliği için çalışmaya devam edeceğim" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çin büyükelçisine duygusal veda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN