Şoförlerin çileleri AK Parti'yle bitti

ATO Congresium'daki TŞOF Genel Kurulu'na katılan Başbakan Erdoğan, şoför esnafının çektiği çilelerin AK Parti döneminde tek tek çözüldüğünü ifade etti

Giriş Tarihi: 4.6.2014
Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu'nun (TŞOF) Congresium'daki 30. Genel Kurulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Tüm şoförlere Genel Kurul'un hayırlı olmasını dileyen Başbakan Erdoğan, "12 yılda 17 bin kilometre bölünmüş yol inşa ettik. Bunları en iyi bilen sizsiziniz. Yakın şahidi sizsiniz. Birileri görüyor ama görmeyenler de var" dedi.

KREDİ FAİZLERİ DÜŞÜRÜLDÜ
Şoförlerin zorlu ve meşakkatli bir mesleği icra ettiğini vurgulayan Başbakan Erdoğan, 12 yıl önce Halkbank'ın esnafa kullandırdığı kredinin faizinin yüzde 47 olduğunu hatırlattı. Bu oranı en son yüzde 4, yüzde 5 aralığına kadar indirdiklerini anlatan Erdoğan, "21 Mart'ta esnafımızla bir araya geldik. Faiz baskısını esnafımıza yansıtmayacağımızın müjdesini verdik. Yetinmedik kredi limitlerini en düşük 40 bin liradan 75 bin liraya, en yüksek 125 bin liradan 150 bin liraya çıkardık" diye konuştu.

APAYDIN YENİDEN BAŞKANLIĞA SEÇİLDİ
Başbakan Erdoğan, trafik kazalarının Türkiye'nin en önemli ve en can alıcı meselelerinden biri olduğunu anlatarak, "12 yılda 17 bin kilometre bölünmüş yol yaptık. Bunları en iyi bilen sizsiziniz. Yakın şahidi sizsiniz. Birileri görüyor ama görmüyor. Gözü var görmüyor. Dili var doğruyu söylemiyor. Kulağı var ama doğruyu da duymuyor. 12 yılda şoförlerimizin adeta korkulu rüyası haline gelen tüm geçitleri elden geçirdik" şeklinde konuştu. Divan Başkanlığı'nı Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken'in yaptığı ve 5 binin üzerinde delegenin katıldığı Olağan Genel Kurul'da Fevzi Apaydın yeniden TŞOF başkanlığına seçildi. Ali Ateş, Celil Anık, Hasan Topçu, Mehmet Ali Alkan, Halit Yılmaz, Seyfi Çalışkan, Ünal Akdoğan, Fehmi Erdem, Faruk Alpasyan, Veysel Sarı, Yılmaz Yahya Uğur ve Ahmet Tural ise Yönetim kurulu üyeliklerine seçildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şoförlerin çileleri AK Parti'yle bitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN