Sigorta uydurma telefon çakma

Dolandırıcıların adresi bu kez bir işadamı oldu. İşadamı, "Size bir yıllık sağlık sigortası ayrıca hediye telefon veriyoruz" diyerek tuzağa düşürüldü

Giriş Tarihi: 6.6.2014
Vatandaşı dolandırmakta sınır tanımayan suç çeteleri şimdi de yeni bir yöntemle hareket etmeye başladı. Ankara'da büyük bir firmanın üst düzey yöneticisi Mehmet Kaya Akagündüz'ü telefonla arayan dolandırıcılar, "Size bir yıllık sağlık sigortası yapalım. Ayrıca hediye bir cep telefonu verelim" diyerek ikna etti. Sigorta kartıyla telefonu PTT kargosuyla göndereceklerini belirten dolandırıcılar, gönderdikleri paketi almadan önce de 258 TL'lik posta çekini ödemesini talep etti.

PTT'Yİ ARACI ETTİLER

Kendisini Hayat Medikal adlı firmanın müşteri temsilcisi olarak tanıtan kadının sözlere inanan Akagündüz'ün telefonuna bir süre sonra "Sayın müşterimiz sağlık kartınız ve cep telefonunuz PTT şubesine gelmiştir. Barkod numarasıyla gidip alabilirsiniz" mesajı geldi. Akagündüz, PTT şubesine gidip 258 TL'yi ödedi.

ÇİN MALI TELEFON ÇIKTI
İş yerine dönen işadamı, kargo kutusunu açtığında sigorta kartı olarak belirtilen plastik kartta uydurma bilgiler ve piyasada 20 TL'ye satılan Çin malı cep telefonunu gördü. Dolandırıldığını anlayan Akagündüz savcılığa suç duyurusunda bulundu. PTT'nin aracı olarak kullanılmasına tepki göstererek, "Gerekli şikayetlerde bulundum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sigorta uydurma telefon çakma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN