Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkent, tarımda atağa kalkacak

Giriş Tarihi: 7.6.2014

Ankara'da tarıma yönelik 15 milyon liralık yatırım yapılacak. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Projesi kapsamında yaklaşık 7 milyonluk hibe verecek

Tarım ve hayvancılık destekleri sürüyor. Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Projesi kapsamında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı çiftçileri desteklemeye devam ediyor. Ankara'dan sözleşme imzalamaya hak kazanan 21 yatırımcıdan 8'i ilk beş haftalık sürede imza attı. Geriye kalan hibe sözleşmeleri de imzalandığı takdirde Ankara'da tarıma yönelik 15 milyon TL'lik yatırım yapılacak.

"İMZAYA BEKLİYORUZ"
Bunun karşılığında ise Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 6 milyon 900 bin TL hibe desteği verecek. Son sözleşme imzalama tarihinin 23 Temmuz 2014 olduğunu hatırlatan Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Temel, sözleşme imzalamaya hak kazanan tüm firmaları bu tarihe kadar beklediklerini kaydetti.

ÜRETİMDE SIKINTI YOK
Muhsin Temel, tarımsal üretimi artırmaya yönelik projelere destek verildiğini anlatarak, "Bütün Türkiye'de olduğu gibi Ankara'da da tarımsal üretim açısından bir sıkıntı yok. Paketleme, depolama ve pazarlama konularında sıkıntı yaşanıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent, tarımda atağa kalkacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN