Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çankaya'nını ağabeyi Yenimahalle

CHP Genel Başkanı, Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar'dan Çankaya'nın genç başkanı Taşdelen'e ağabeylik yapmasını istedi

Yenimahalle Belediyesi'nde başarılı işlerin altına imza atan Fethi Yaşar, Çankaya Belediyesi'nin genç başkanı Alper Taşdelen'e ağabeylik yapacak. Yaşar ile görüşen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, deneyimli başkandan Taşdelen'e yardımcı olmasını ve tecrübelerini paylaşmasını istediği öğrenildi. Çankaya'da Taşdelen'i tercih ettiği için eleştirileri üzerinde toplayan Kılıçdaroğlu, Fethi Yaşar'dan destek istedi. Çankaya'nın kronikleşen altyapı ve belediyecilik sorunlarının çözümünde Alper Taşdelen'e yardımcı olması istenen Yaşar'dan belediye yönetimindeki diğer konularda da tecrübelerini paylaşması ve Taşdelen ile fikir alışverişinde bulunmasının istendiği ortaya çıktı.

"İŞE KALDIRIMDAN BAŞLA"
Parti genel merkezinden gelen talimat doğrultusunda Yaşar ve Taşdelen arasında birçok görüşme gerçekleşti. Taşdelen'e tavsiyelerde bulunan Yaşar, ilk olarak Çankaya'daki belediyecilik anlayışının değişmesini istedi. Yaşar, Alper Taşdelen'e, "Kaldırımları bir an önce düzelt. İnsanların rahatça dolaşabildiği bir Çankaya yarat. Vergilerini vatandaş arasında ayrım yapmadan adil bir şekilde topla" dedi.

ORTAK HAREKET KARARI
Parti yönetiminin devreye girmesiyle birlikte iki belediye arasında yeni bir dönem başladı. Kılıçdaroğlu ve Yaşar ikilisinin görüşmesinin ardından Çankaya ve Yenimahalle arasında işbirliği kararları alındı. Belediyelerin yürüttüğü projelerde birbirlerine destek vermesi istendi. Taşdelen ile konuşan Yaşar, bundan sonra belediyelerdeki çalışmalarda birbirlerine destek vermek için el sıkıştı. Yeni dönem ile birlikte Yenimahalle Belediyesi'nin farklı birimlerinden gelen yöneticiler Çankaya Belediyesi çalışanlarına brifing verdi. Belediyelerdeki iş makinelerinin ortak kullanılmasına karar verildi. İki belediye arasındaki işbirliğinin önümüzdeki dönemlerde giderek artacağı belirtildi. Alper Taşdelen'in ise belediye yönetimindeki sorunlarla ilgili Fethi Yaşar'ı arayarak fikrini aldığı öğrenildi.

BÜLENT TANIK BİTİRMİŞTİ
Eski belediye başkanı Bülent Tanık zamanında kan kaybeden Yenimahalle ve Çankaya belediyeleri arasındaki ilişkiler, Alper Taşdelen ile birlikte normalleşme sürecine girdi. Fethi Yaşar ve ekibinin çalışmalarını popülist olmakla eleştiren Tanık'ın döneminde iki CHP'li belediyenin arası açılmış ilişkiler kopma noktasına gelmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çankaya'nını ağabeyi Yenimahalle
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN