Çinçin'in kalbinde bir yıldız: Yıldırım Beyazıt

MEB'in yaptığı "Toplam Kalite Yönetimi Genel Ortaöğretim Kurumları" yarışmasında Yıldırım Beyazıt Lisesi 2'nci oldu

Giriş Tarihi: 10.6.2014
Altındağ'ın varoşu Çinçin'de büyük zorluklar içinde eğitim veren Yıldırım Beyazıt Lisesi bir "yıldız" gibi parlıyor. Geçmişte ulusal ve uluslararası başarılara imza atan okul, sönük bir dönemin ardından yeniden ayağa kalktı. Okul idaresi ve personeli negatif duyguları bir kenara bırakarak okulda değişim başlattı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın Türkiye genelinde yaptığı Toplam Kalite Yönetimi Genel Ortaöğretim Kurumları alanındaki yarışmada Yıldırım Beyazıt Lisesi, Altındağ'da 1., Ankara'da 2. oldu.

RİSK ALMAK GEREKİR
Okul yetkilileri, başarıyı elde etmek için risk almak gerektiğini anlatarak, "Okulumuzun bulunduğu çevrede başarıyı etkileyecek, engelleyecek birçok şey var. Önemli olan fırsatları değerlendirmek. Önümüze çıkan engel aslında bir fırsattır. Çünkü kendinizi, hayatınızı, mesleğinizi, kurumunuzu sorgulama ve de değerlendirme fırsatı doğurur. Okulumuzun mahareti aldığı bu başarı" dedi.

BAŞARILI OKULLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ
Altındağ Yıldırım Beyazıt Lisesi'nin de katıldığı Toplam Kalite Yönetimi Genel Ortaöğretim Kurumları Yarışması'nda Ankara'nın en iyi okulları belirlendi. Yarışmada 58 okul içinden ilk 3'e girmeyi 15 lise başardı. Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonu'nda düzenlenen törene katılan İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt okullara ödüllerini verdi.
BUĞRA GÜLCAN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çinçin'in kalbinde bir yıldız: Yıldırım Beyazıt
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN