Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Amaçları beni öldürmekmiş"

Önceki gün Tuzluçayır'da meydana gelen olaylarda hurdaya çevrilen belediye otobüsünün şoförü Ramazan Kılıç, "Amaçları beni öldürmekmiş, canımı zor kurtardım" dedi

EGO'da 6 yıldır görev yapan iki çocuk babası Ramazan Kılıç, önceki gün Tuzluçayır'da meydana gelen olaylarla ilgili SABAH Ankara'ya konuştu. Otobüsün içinde 10'a yakın yolcu bulunduğunu ve bir anda maskeli kişilerce yollarının kesilerek saldırıya uğradıklarını anlatan Kılıç, "Kırmızı ışıkta durunca bir anda taş ve molotof yağmuruna tutulduk. Kapıları açıp yolcuların inmesini sağlarken elimden yaralandım. Amaçları beni öldürmekmiş, canımı zor kurtardım" dedi.

"Canımı zor kurtardım"
Yaşanan üzücü olayla ilgili konuşan belediye otobüsünün şoförü 38 yaşındaki Ramazan Kılıç, "Otobüsün içinde 10'a yakın yolcu vardı. Kırmızı ışıkta durunca yüzleri maskeli ve yaşları 14-18 arasında değişen 15 kişilik grup bir anda otobüsün etrafını sardı. Arabayı boşaltmamı söylediler ve ben kapıları açar açmaz otobüsün içine taş ve molotof kokteyli atmaya başladılar. Bulunduğum kabine molotof geldi ancak patlamadan söndü. Canımı zor kurtardım" diye konuştu.

'Amaçları beni öldürmek'
Otobüsün hareket etmemesi için imdat kolunu çeken Ramazan Kılıç, cam kırıklarıyla beraber eline taş isabet ettiğini vurgulayarak, "PKK'lı çocuklardan oluşan gurubun amacı beni öldürmekmiş. Bu sırada yolcular da büyük panik yaşadı. Yapmayın diye yalvardım, bağrıştık. Sonrasında bir kuruyemişçiye sığındık, kepenkleri kapatarak kendimizi koruduk. Saldırgan grup, 'Sizler Melih'in köpeklerisiniz, burada niye çalışıyorsunuz' diyerek bize saldırıyorlardı" ifadelerini kullandı.

'Büyük bir facia yaşanırdı'
Olaydan hemen önce kendi otobüsünün önünde başka bir otobüsün olduğunu belirten Ramazan Kılıç, "Önümdeki otobüs doğalgazlıydı ve PKK'lı grup onu da durdurmak istedi. Ancak şoför üstlerine sürerek yolcularla birlikte kaçmayı başardı. Benim kullandığım otobüs dizel ancak eğer o otobüsü yakmaya kalksalardı çok büyük bir facia yaşanırdı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
"Amaçları beni öldürmekmiş"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN