Çarşı-pazara dadanan yankesiciler yakalandı

Kalabalığı fırsat bilerek pazardaki vatandaşların cüzdanını çalan iki yankesici Güven Timleri'nce iş üzerindeyken kıskıvrak yakalandı

Giriş Tarihi: 11.6.2014
Asayiş Şubesi'ne bağlı olarak faaliyet gösteren Güven Timleri son zamanlarda Mamak ve Çankaya bölgesini hedef alan iki yankesicinin peşine düştü. Sivil olarak görev alan ekipler, şüpheli kişileri uzun süre takip etti. Bir ay içerisinde bu bölgeden onlarca vatandaşın cüzdanını çalmaya çalışan dolandırıcıların özellikle kalabalık ortamları tercih ettiği saptandı.

ADRES DEĞİŞTİRDİ
Daha çok cami, dolmuş ve otobüslerdeki kalabalıkları hedef alan yankesiciler bu kez adres değiştirdi. Çarşı ve pazar gibi kalabalık noktalarda müşteri gibi gezip tezgahlardan fiyat soran iki sabıkalı yankesici, "perdeleme" tekniğini kullanarak el çabukluğuyla vatandaşların cebinden cüzdanını çekti. Dolandırıcılardan şikayetçi olan vatandaşlar polisi harekete geçirdi.

PUSUYA YATTILAR
Savcılık talimatı üzerine 200 kişilik Güven Timi uyarıldı. Eşkalleri belirlenen dolandırıcıların izini süren Güven Timleri, Balkiraz Mahallesi ile Sıhhiye'de bulunan pazar yerlerinde pusuya yattı. İzleri sürülen iki yankesici yine aynı yöntemlerle iki vatandaşın cüzdanını çekerken suçüstü yakalandı. Emniyette sorgulanan sabıkalı G.G. ie I.Y. adlı yankesiciler adliyeye gönderildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çarşı-pazara dadanan yankesiciler yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN