Kuzey Yıldızı'na Başbakanlı açılış

Işıl ışıl görüntüsüyle dikkat çeken Başkent'in dokuzuncu rekreasyon alanı "Kuzey Yıldızı", bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açılacak

Giriş Tarihi: 11.6.2014
Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Başkent'in dokuzuncu rekreasyon alanı "Kuzey Yıldızı", bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açılacak. Başkent'in 700 bin metrekare alana sahip 9. rekreasyon alanı Kuzey Yıldızı'nda, 400 bin metrekarelik yeşil alan yer alıyor.

700 bin metrekare

Büyükşehir Belediyesi tarafından Başkent'in dört bir yanında hizmete açılan 8 adet dev rekreasyon alanının ardından yeni bir rekreasyon alanının daha yapımını tamamladıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Kuzey Ankara Girişi'nde 'Kuzey Yıldızı' adını verdiğimiz yaklaşık 700 bin metrekare büyüklüğünde örnek bir rekreasyon alanını daha Başkentliler'in hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz" diye konuştu.

"Işıl ışıl bir görüntü
Esenboğa Yolu üzerinde inşa edilen rekreasyon alanının yemyeşil ve ışıl ışıl görüntüsüyle şimdiden görenleri büyülediğini kaydeden Gökçek, "Başkent'in giriş kapısı olan bu bölge kısa süre öncesine kadar sağlıksız ve metruk gecekondulardan oluşan bir yerdi. Bir zamanlar yabancı konukların görmesinden utandığımız bu alan değişen çehresiyle şimdi kentimizin yüz akı örnek bir alan oldu" diye konuştu.

18 bin konut inşa edilecek

Herkesin imrenerek baktığı muhteşem bir şehir inşa edildiğini bildiren Gökçek, projenin Büyükşehir Belediyesi ile TOKİ ortaklığında gerçekleştirildiğini vurguladı. Gökçek, alanda hak sahiplerine verilecek 8 bin 100 konutun tamamlandığını, isteyen vatandaşların da konutlarında oturmaya başladığını hatırlattı. Bölgede toplamda 18 bin konutun inşa edileceği bilgisini de veren Melih Gökçek, devasa rekreasyon alanının dışında ayrıca Türkiye'nin en büyük külliyesinin de yine bu bölgede yapıldığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuzey Yıldızı'na Başbakanlı açılış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN