Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yusuf YALKIN: Ankara'dan Ronaldo'ya!..

Giriş Tarihi: 12.6.2014
Dünya Kupası bugün start alıyor. Brezilya'da bana göre bir futbolcu, çok öne çıkacak… Mükemmel tekniğini, çabukluğunu, süratini, inanılmaz deparlarını, attığı "Nefis gollerini" alkışlayacağız… Keyifle, hayranlıkla… Portekizli Cristiano Ronal-do'dan söz ediyorum.
Dünyanın en iyi futbolcularından biri o… Ronaldo, aslında Brezilya asıllı… Ailesi Brezilya'dan Portekiz'e göç etmiş; o doğmadan… Damarlarında "Brezilya'nın futbol özellikli kanını" taşıyor. Bu çok mu önemli; hayır… Önemli olan, Ronaldo'nun rengi, ırkı, milleti, dili, dini değil; önemli olan insanlığı, kadirşinaslığı, vefalı oluşu, dost, arkadaş sevgisi… Şimdi, "Nereden çıktı bu?" diyeceksiniz. Okuyunca ben de duygulandım… Ronaldo şöyle diyor: "Başarılarım için arkadaşım Albert Fantrau'ya teşekkür etmeliyim.
18 Yaş Altı Şampiyonası'nda beraber oynadık. Bizi izlemeye gelen S. Lizbon menajeri kim daha fazla gol atarsa, onu takıma alacağını söylemişti. Maçı 3-0 kazandık.
İlk golü ben, 2. golü Albert attı. 3. gol çok önemliydi. Bu gol hayatımı değiştirdi. Albert ileri çıkan kaleciyi geçmişti ve ben de yanında koşuyordum. Yapması gereken şey, topu boş kaleye yuvarlamak ve S.
Lizbon'un yolunu tutmaktı. Ama o bana pas verdi. Golü ben attım...
Maçtan sonra sordum, 'niye yaptın?' Cevabı, 'sen benden iyisin' oldu."
Gazeteciler, Albert'e "Bunlar doğru mu?" diye sorduklarında, "Evet doğru…" der.
Ve ekler: "Cristiano S.
Lizbon'un altyapısına girdi. Bense futbolu bıraktım. İşsizim…"
Gazeteciler yine sorarlar; "İşsiz birinin, bu kadar güzel villası, arabası ve bu kadar parası nasıl oluyor?" Cevap: "Bunların hepsi Ronaldo'dan!.." Şimdi nasıl bağlamamı bekliyorsunuz yazımı? Hiçbir şey yazmayacağım. Cristiano her şeyi özetlemiş… Hayat dersi vermiş!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yusuf YALKIN: Ankara'dan Ronaldo'ya!..
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN