Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk-Alman işbirliği 'fizik'le canlanacak

Giriş Tarihi: 13.6.2014

Ankara Üniversitesi ile Türk-Alman Bilimsel İşbirliği'nde düzenlenen etkinlikte atomdan optik fiziğe kadar birçok konu ele alınacak

Ankara Üniversitesi'nde, 2014'ün Türk- Alman Bilim Yılı ilan edilmesi dolayısıyla "Humboldt Kolleg 2014 Ankara" ve "Türk- Alman İşbirliği, Bilimde Yenilikler" temalı toplantı düzenlendi. Rektör Prof. Dr. Erkan İbiş'in ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe Almanya Büyükelçisi Eberhard Pohl, Alexander von Humboldt Vakfı Başkanı Prof. Dr. Helmut Schwarz, Joachim Herz Vakfı Bilim Bölümü Başkanı Dr. Jörg Küchenmeister, Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Berker ile çok sayıda Türk ve yabancı akademisyen katıldı. Üniversite Rektörlüğü'nün 100. Yıl Salonu'nda gerçekleşen ve 3 gün sürecek programın açılış konuşmasını Rektör Prof. Dr. İbiş yaptı.

"ÖNEMLİ KATKIDA BULUNDULAR"
, "Nazi Almanya'sından kaçıp Türkiye'ye gelen çok sayıda Alman bilim insanı, Türkiye'nin bilim, sanayi, akademik ve sanat gibi birçok alanında yaptıkları çalışmalarla önemli katkılarda bulunmuşlardır" dedi. İbiş, etkinlik kapsamında atom fiziğinden optik fiziğe kadar birçok farklı konunun ele alınacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk-Alman işbirliği 'fizik'le canlanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN