Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okullarda karne heyecanı

Giriş Tarihi: 14.6.2014

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, "Çocuklarınıza vereceğiniz en büyük hediye, bolca dinlenmelerini, yeni eğitim öğretim yılına hazırlanmalarını sağlamak" dedi

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Ankara'da da yaklaşık 1 milyon öğrenci karne almanın heyecanını yaşadı. Son ders zili ise Keçiören Nebahat Taşkın İlkokulu'nda düzenlenen tören ile çaldı. Törene Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, Ankara Vali Yardımcısı Kemal Karadağ, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt katıldı. Karne töreninde kimi çocukların heyecanlandığı kimilerinin ise gözyaşı döktüğü görüldü.

"DİNLENİN, TATİL YAPIN"
Çocukların, ailelerinden hediye istediklerini aktaran Tekin, "Biz de Milli Eğitim Bakanlığı olarak diyoruz ki, çocuklarınıza vereceğiniz en büyük hediye, hak ederek aldıkları bu karneleriyle, tatillerini de hak ettiklerini düşünerek, bolca dinlenmelerini, yeni eğitim öğretim yılına hazırlanmalarını sağlamak. Milli Eğitim Bakanlığı'nın üstüne düşen görev ise okullarımızı, eğitim kurumlarımızı daha sağlıklı, eğitim sistemimizi daha verimli hale getirmek" dedi.

AZARLAMAYIN DESTEK OLUN
Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, karnelerin sadece öğrencilerin değil, bu işe dahil olan herkesin karnesi olduğunu ifade etti. Bozkurt, sadece akademik başarıların değil davranış notlarının da önemsenmesi gerektiğini söyledi. Velilerden çocuklarına onları çok sevdiklerini söylemelerini isteyen Bozkurt, 'kırık notları' olanların azarlanmaması, ailelerin desteklemesi gerektiğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okullarda karne heyecanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN