Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akıllı kart dönemi başladı

Pazartesiden itibaren eski indirimli biletlerin üretimi ve kullanımı durduruluyor. Bir Temmuz'dan itibaren de tam biletlerin satışı yapılmayacak ve tüm yolcular Ankarakart ile seyahat edecekler

Giriş Tarihi: 15.6.2014
Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü'nün bir süredir test ettiği "Akıllı Bilet: Ankarakart" test uygulaması sona erdi. Ankarakartlar, 1 Temmuz'dan itibaren tam kapasite kullanılmaya başlanacak. Yarından itibaren eski "indirimli" biletlerin üretimi ve kullanımı durdurulacak. 1 Temmuz'dan itibaren de eski "tam" biletlerin satışı yapılmayacak.

MAVİ KART 5 TL

Başkentliler bu tarihlerden sonra sadece kırmızı, turuncu ve mavi renklerdeki Ankarakart'lardan edinebilecek. Öğrenciler ve diğer indirimlilerin kullandığı "kırmızı" renkteki Ankarakart ile serbest kullanım için hazırlanan "turuncu" renkteki Ankarakartlar, Ankarakart İşlem merkezlerinden dağıtılırken, tam bilet olarak kullanılan "mavi" renkteki Ankarakartlar ise kiosk, bilet gişesi ve bayilerde bir seferliğine ödenen 5 TL karşılığında satılıyor.

YÜZDE 10 TASARRUF SAĞLANACAK
Satışı yapılan kırmızı, turuncu ve mavi renkteki Ankarakart'ların sayısı 800 bini buldu. EGO Genel Müdürlüğü, sistemin tam olarak devreye girmesi ve istenilen istatistiksel verilere ulaşılması ile öncelikle kayıp kaçakların önüne geçilmesinde yüzde 10 tasarruf elde edilmesini hedefliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akıllı kart dönemi başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN