Hastanede bir ilk: Anne Misafirhanesi

Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesi, Yeni Doğan Yoğun Bakım Servisi'nde yatan bebeklerin annelerine yönelik misafirhane hizmeti başlattı

Giriş Tarihi: 15.6.2014
Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesi, bebeği yoğun bakımda olan ancak tıbbi şartlar nedeniyle yanında kalamayan ve evi de hastaneye gerektiğinde ulaşamayacak kadar uzak olan annelere yönelik misafirhane hizmeti başlattı. Ev konforunda hizmet sunulan Anne Misafirhanesi'nde anneler bebekleriyle sağlıklı iletişim kurabilecek ve gerektiğinde onları besleme imkanı bulabilecek.

8-10 ANNE KALABİLECEK
'Anne Oteli'nin açılışına Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın eşi Selma Yıldız, Kamu Hastaneleri Kurumu Ankara 2. Bölge Genel Sekreteri Muhammet Örnek de katıldı. Yetkililer, hastanede 2 yıldır annelere kahvaltı dahil 3 öğün yemek verildiği belirtilirken, annelerin gece en azından ayaklarını uzatıp dinlenebilecekleri bir alana ihtiyaç duyduklarını açıkladı. Ortalama 18-20 bebeğin kaldığı yoğun bakımda bebeğini bekleyen 8-10 annenin kalabileceği 'Anne Oteli ' oluşturuldu.

SÜT SAĞABİLECEKLER
Hastane yetkilileri, doğum oranlarının yüzde 100'e ulaşmasında Anne Misafirhanesi'nin katkısı olacağını bildirerek, "Yoğun bakımda bebekleri olan anneler uygun bir ortamda bekleyebilecek, ihtiyaç duyduklarında süt sağabilecek, medeni şartlarda kalabilecek ortamları sunmuş oluyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hastanede bir ilk: Anne Misafirhanesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN