Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'İşsizlik düştü sıra faizde'

Giriş Tarihi: 18.6.2014

ASO 1. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya, işsizliğin azalmasıyla moral bulduklarını, faizlerin de düşmesini beklediklerini söyledi

Ankara Sanayi Odası (ASO) 1. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya, "İşsizlik rakamlarının mart ayında yüzde 9,7'e düşmesi biz sanayiciler açısından moral ve motivasyon kaynağı oldu" dedi. Kaya, yazılı açıklamasında, sanayi sektörünün istihdama katkısının artarak devam ettiğini Türkiye İstatistik Kurumu'nun da teyit ettiğini belirtti.

"FAİZ DERHAL DÜŞMELİ"
Mart gibi siyasi belirsizlik yaşanan, seçim dönemi olan bir ayda genel istihdam rakamlarında ve sanayinin istihdama katkısı ile psikolojik eşiğin bir kez daha aşıldığını ifade eden Kaya, Merkez Bankası'nın derhal faizleri düşürme kararı alması gerektiğinin altını çizdi. Kaya, önümüzdeki dönemde faizlerin düşürülmesini, daha düşük politika faizi için küresel gelişmelerin desteğinin sürmesini ve enflasyon beklentilerinin iyileşmesini beklediklerini kaydetti.

"PSİKOLOJİK EŞİK AŞILDI"
İşsizlik azaldıkça birçok sosyal ve toplumsal sorunun kendiliğinden ortadan kalkacağına işaret eden Kaya, "İşsizlik rakamlarının, önemli bir psikolojik eşik olan yüzde 10 rakamının altına düşmesini toplumsal barışımız adına bu ülkenin sanayicileri olarak önemsiyoruz. İşsizlik rakamlarının mart ayında yüzde 9,7'e düşmesi biz sanayiciler açısından moral ve motivasyon kaynağı oldu" değerlendirmesinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İşsizlik düştü sıra faizde'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN