Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akademiden 'Soma' duyarlılığı

Polis Akademisi Başkanlığı Soma'da meydana gelen maden faciasında 301 vatandaşın hayatını kaybetmesi nedeniyle 27 Haziran'daki mezuniyet törenini iptal etti

Polis Akademisi Başkanlığı'nın aldığı kararla 27 Haziran'da gerçekleşecek olan 69. Dönem mezuniyet töreni iptal edildi. Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve TBMM'ye gönderilen yazıda, öğrencilerin sade bir törenle diplomalarını alacağı belirtildi. Gerekçe ise, "Soma'da vefat eden madencilerin ailelerinin acılarını paylaşmak" olarak gösterildi. Soma duyarlılığını gösteren Akademi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak'ın yazısında, "Bu elim olay tüm ülkeyi olduğu gibi teşkilat olarak bizleri de üzmüştür" dedi. Geçtiğimiz hafta Polis Koleji'nde düzenlenen mezuniyet töreni sönük geçmişti. 316 öğrencinin ailesi, çocuklarının mutlu gününe şahitlik etmek için geldiği Polis Koleji'nin kapısından geri çevrilmişti. Törene hem Emniyet Genel Müdürlüğü hem de İçişleri Bakanlığı bürokratlarından katılımın olmaması da dikkat çekmişti. Benzer bir uygulama Polis Koleji'nden sonra Polis Akademisi mezuniyet töreni için de yapıldı. 17 Aralık darbe girişiminin ardından kapatılması gündeme gelen Polis Akademisi'nde 27 Haziran'da yapılması planlanan mezuniyet töreni iptal edildi.

DİPLOMA VAR KUTLAMA YOK
Akademi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak'ın Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve TBMM'ye gönderdiği yazıda, "Soma'da bulunan maden işletmesinde 13 Mayıs'ta meydana gelen kaza neticesinde 301 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Bu elim olay ülke çapındaki tüm vatandaşlarımızı üzdüğü gibi Emniyet Teşkilatı olarak bizleri de üzmekte ve derinden etkilemektedir. Bu gibi elim olayların bir daha yaşanmaması temennisiyle vefat eden vatandaşlarımızın ailelerinin acılarını paylaşmak adına Polis Akademisi 69. dönem mezuniyet töreni kutlama yapılmaksızın dışa kapalı olarak sade bir törenle öğrencilere diplomaları dağıtılmak suretiyle yapılacaktır" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akademiden 'Soma' duyarlılığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN