1071 ruhu Ankara'da tanıtılıyor

Giriş Tarihi: 20.6.2014

Muş Valiliği tarafından bu yıl ilki düzenlenen "1'nci Muş Tanıtım Günleri" Atatürk Kültür Merkezi'nde başladı. Muşlular'ın memleket hasreti gidereceği gün pazar günü sona erecek

Muş Valiliği, Ankara Muşlular Derneği tarafından organize edilen "1'nci Muş Tanıtım Günleri", Ekonomi eski Bakanı Zafer Çağlayan'ın da katılımı ile açıldı. Türkülerin seslendirildiği, halayların çekildiği etkinliğe AK Parti Muş Milletvekili Muzaffer Çakar, HDP Milletvekili Demir Çelik ve Muş Belediye Başkanı Feyat Asya da katıldı.

"AMAÇ KÖPRÜ KURMAK"
AKM'de başlayan ve 22 Haziran'a kadar sürecek olan tanıtım günleri kapsamında şarkıcı Nihat Doğan'da bir konser verecek. Muş yöresine ait el dokuma halılar, kıyafetler ve yemekler tanıtılacak. Muş ili ve ilçeleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Metin Coşkun, "Muş'un daha iyi tanıtılması için "1'nci Muş Tanıtım Günleri"ni düzenliyoruz. Amacımız Ankara ve Muş arasında bir köprü kuracağız" dedi.

Çağlayan da katıldı

Muşlu olan Ekonomi eski Bakanı Zafer Çağlayan da "1. Muş Tanıtım Günleri"ne katıldı. Çağlayan, yöreye ait ürünlerin görücüye çıktığı stantları gezerek memleket hasreti giderdi.

Muş Günleri'nde Zembilfroş Destanı
Zembilfroş Destanı adlı tiyatro, Atatürk Kültür Merkezi'ndeki Muş Tanıtım Günleri kapsamında tiyatroseverlerle buluşacak. Saat 18.00'de başlayacak oyun, Kürtçe ve Türkçe olmak üzere iki dilde sahnelenecek.

BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR
Eseri şiir tiyatrosuna Muş Alparslan Üniversitesi Gösteri Sanatları Topluluğu Yönetmeni Gülay Şeker Özsoy dönüştürdü. Şiir ise Muş Alparslan Üniversitesi Gösteri Sanatları Topluluğu oyuncusu Remzi Şener tarafından Kürtçe'ye çevrildi. Destanın şairi Muş Alparslan Üniversitesi Öğretim Görevlisi Naci Özsoy, çalışmanın büyük önem taşıdığına dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1071 ruhu Ankara'da tanıtılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN