Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mangal Kebap'ın lezzeti sınırları zorluyor

Giriş Tarihi: 20.6.2014

Tunalı Hilmi Caddesi ile Bestekar Sokak'ta hizmet veren Mangal Kebap'ın lezzeti Ankara sınırlarını zorluyor

Mangal Kebap, güler yüzlü, profesyonel ekibiyle Tunalı Hilmi Caddesi ve Bestekar Sokak'ta lezzetin sınırlarını zorluyor. Genç girişimci Muhammed İsmail Özkan, meraklısı olduğu gıda sektörüne 2006'da giriş yaptığını anlatarak, "Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden mezunum. Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde yüksek lisans yaptım. Yurt dışında gastronomi eğitimi aldım. Türkiye'ye döndüğümde inşaat ve gıda sektörüne girdim" dedi.

"KEBAP VAZGEÇİLMEZ"
Türkler'in yemek konusunda muhteşem bir zenginliği olduğuna değinen Özkan, "Mangal bizlerin en görkemli yemek çeşidi... Mangal Kebap gıda sektörünün aynası gibi... Ayrıca gıda birebir insan ilişkilerinin çok daha sıcak ve samimi olduğu, dinamizmi asla ölmeyecek bir sektör. Memnuniyetin geri dönüşünü en hızlı alabildiğiniz ve müşterinin verdiği geri dönüşle en hızlı motive olabileceğimiz sektör" diye konuştu.

"İKRAMI UNUTMADIK"
Genç girişimci Muhammed İsmail Özkan, restaurantın konseptini oluştururken hem gezdiği ülkelerdeki mekanları hem de yapmış olduğu araştırmaları dikkate aldığını açıkladı. Özkan, "Müşteri ne ister?' sorusunu kendimize sorarak, geleneksel lokanta kültürünü modernize ederek, lezzetleri bozmadan ve Türk kültüründeki ikram anlayışını da unutmayarak bir konsept oluşturduk" diye konuştu.

ETİ ÇİFTLİĞİMİZDE ÜRETİYORUZ
Özkan, kendilerini diğer işletmelerden ayıran en önemli özelliğin lezzet olduğuna dikkat çekerek, "Her anlamda profesyonel ekip ile çalışmak ve lokasyon olarak kolay ulaşabildikleri bir yerde olmamız müşterimizin bizi tercihinde en önemli unsurları oluşturuyor. Hayvanlarımızı kendi çiftliğimizde üretiyoruz. Bu nedenle fiyatlarımız birçok işletmeye göre daha uygun. Çünkü biz kendi etlerimizi kendimiz üretiyoruz. Toplumun içinde bulunduğu ekonomik durumu göz önünde bulundurarak fiyat belirliyoruz. En makul fiyatla, en iyi hizmeti sunuyoruz" şeklinde konuştu.

MEKANA İLGİ BÜYÜK
Politikac ı, bürokrat, yönetici ve işadamlarının büyük ilgi gösterdiği mekanın en büyük müdavimleri arasında ise kadınlar yer alıyor. Muhammed İsmail Özkan, bu kitlenin içinde kendilerini en çok mutlu edenin kadınlar olduğunu anlatarak, bunu "Kadınlar çok seçiciler. Onların beğenisini kazanmak bizi de mutlu ediyor" sözleriyle açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mangal Kebap'ın lezzeti sınırları zorluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN