Her şey Ege için

Ender görülen Epidermolizis Bülloza hastalığından dolayı her geçen gün eriyen minik Ege'nin tedavisi için Başbakanlık, Sağlık Bakanlığı, SGK ve Valilik seferber

Giriş Tarihi: 23.6.2014
SABAH Ankara'da geçtiğimiz pazartesi günü "Kayra öldü Ege'yi kurtarın" başlığı ile yayımlanan haberin ardından Başbakanlık, Sağlık Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan (SGK) yetkililer Ege'nin ailesi ile görüşerek yurt dışında tedavi olabilmesi için bilgilendirdi. Ankara Valisi tarafından görevlendirilen yetkililer ise Ege'yi evinde ziyaret ederek hastalığı hakkında aileden bilgi aldı.

VALİLİK'TEN EGE'YE ZİYARET

Haberin ardından Ankara Valisi Alaaddin Yüksel'in talimatıyla harekete geçen Ankara Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personeli, Ege'nin Etimesgut'taki evine giderek aileden minik Ege'nin hastalığı hakkında bilgi aldı. Yapılan ziyaretin ardından SABAH Ankara'ya bir açıklama yapan Valilik yetkilileri, "Vakıf başkanlığı tarafından çocuğun medikal ihtiyaçlarının sağlanması için anne Ayşe Akyüz adına 500 TL nakdi yardım yapılmış ayrıca bu yardımın periyodik olarak aileye her ay yapılabilmesi için gerekli tedbirler alınmıştır" dedi.

İŞSİZ BABAYA İŞ BULUNACAK
Ankara Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personeli ayrıca işsiz olan baba Adem Akyüz'ün, İŞKUR Ankara İl Müdürlüğü'ne yönlendirildiği ve bir an önce iş bulunması için gereken girişimlerin yapıldığını belirtti. Valiliğin kendileri ile ilgilenmesinden dolayı mutlu olduklarını dile getiren baba Akyüz, "Valiliğin, Ege'nin aylık masraflarının bir bölümünü karşılayacak olması bizi çok sevindirdi. Bir süredir işsiz olduğum için Valilik aracılığı ile Ankara İŞKUR'dan yetkililer benimle görüştü. Bana iş bulacaklarını söylediler" diye konuştu.

EGE'NİN KADERİ RAPORA BAĞLI
Başbakanlık, Sağlık Bakanlığı ve SGK yetkililerinin kendisiyle telefonla görüştüğünü belirten baba Adem Akyüz, "Başbakanlık, Sağlık Bakanlığı ve SGK'dan yetkililer gazetede çıkan haberin ardından bizimle bağlantıya geçti. Bize Ege'nin yurt dışında tedavi olabilmesi için bazı prosedürler bulunduğunu söylediler. Bu prosedürleri bir an önce yerine getirmemizi istediler. Biz de Hacettepe Üniversitesi'nden bu raporu talep ettik. Bu hafta içerisinde çıkmasını bekliyoruz. Bu rapor çıktığı takdirde SGK, Ege'yi yurt dışına göndereceğini belirtti" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her şey Ege için
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN