Rusya'dan yatırım çağrısı

Rusya Federasyonu Büyükelçisi Karlov, Başkentli işadamlarına ülkesinde otomotiv yatırımı için uygun ortam bulunduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 23.6.2014
Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Bülent Erdoğan ve beraberindeki işadamları, Rusya Federasyonu Büyükelçisi Andrey Karlov'u ziyaret etti. Büyükelçi Karlov, Başkentli işadamlarına ülkelerindeki yatırım avantajları ile ilgili bilgi vererek, özellikle otomotiv yatırımı için uygun ortamın bulunduğuna dikkat çekti. Büyükelçi Karlov, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi olarak, ikili iş birliklerinin artırılması noktasında somut adımlar atmak için hazır olduklarını belirtti. Kaliningrad, Nijniy Novgorod bölgelerinin yabancı yatırım için uygun olduğunu belirten Büyükelçi, otomotiv endüstrisi için ise Moskova'ya yakın olan Kaluga bölgesinin yatırımları çeken bir bölge olduğuna işaret etti.

'İşbirliğini geliştirmeliyiz'
OSTİM merkezli Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği'nin düzenlediği ziyaret programında karşılıklı iş birlikleri ve yatırımlar ele alındı. Aktif Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan, "Rusya, geçmişten gelen sanayi ve üretim konusunda alt yapısı olan güçlü bir ülke. Bu nedenle Rusya pazarına mal satmak yerine, iş birlikleri geliştirerek, tarafların güçlü yanlarını ortaya koyacakları iş modelleri geliştirmemiz gerekiyor" dedi. Büyükelçi Karlov ve Aktif Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan, ziyaretin sonunda birbirlerine hediye takdim etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rusya'dan yatırım çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN