Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gökçek'e twitter şoku

Giriş Tarihi: 24.6.2014

Melih Gökçek'in hesabı önceki gece 03.59'da hacklendi. 12 saatin ardından twitter üst yönetiminin müdahalesi ile hesap Gökçek'in kullanımına açıldı

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in hesabı hacker grubu "Siber Ergenekon Tim" tarafından ele geçirildi. Twitter'daki tartışmalarıyla sık sık gündeme gelen Gökçek'in twitter hesabı önceki gece 03.59'da hacklendi. "Siber Ergenekon Tim" tarafından ele geçirilen hesabın sayfa girişine Atatürk fotoğrafı konuldu ve hesaptan ilginç paylaşımlar yapılmaya başlanıldı. Twitter üst yönetiminin müdahalesi ile hesap 12 saatin ardından tekrar açıldı.

"FISKİYEYİ BEN KIRDIM"
Gökçek'in isim hesabı üzerinden "EGO otobüslerini bu sabah itibarı ile bedava yapıyorum lan", "itiraf ediyorum fıskiyeyi ben kırdım", "Twitter'ı yasaklayayım deme istifayı basarım", "Seni İstanbul'un boğazında değil, Ankara'nın ayazında sevdim başkanım", "Bu kadar kısa bir ömür için, bu kadar adileşmeye, çirkefleşmeye değer miydi?" gibi cümleler paylaşıldı.

"DİKKATE ALMAYIN"
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yaptığı açıklamada, hesabının hacklendiğini belirterek, "Hesabımdan yapılan açıklamaların benimle hiçbir ilgisi yok. Hesabımdan yapılan açıklama ve bilgilerin dikkate alınmamasını kamuoyunun bilgisine sunarım" dedi.

MÜDAHALENİN ARDINDAN AÇILDI
İki milyona yakın takipçisi bulunan Melih Gökçek, yeni bir hesap "Siber Ergenekon Tim" adlı gruba "Twitter uzmanlarımız hesabı geri almak için çalışıyor. Onlar çalar biz geri alırız", "Hesabımı iade ederseniz sizden davacı olmayacağım. Bu hatadan derhal vazgeçin", "Derhal hesabımı iade edin yoksa sizden mahkemede hesap soracağım" twitlerini attı. Gökçek, akşam 15.00'te yaptığı açıklamada ise hesabını geri aldığını duyurdu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gökçek'e twitter şoku
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN