Bursa ve Çanakkale'de tarihe yolculuk

Altındağ Belediyesi'nin her yıl karne hediyesi olarak organize ettiği Bursa ve Çanakkale gezileri sürüyor. 2 gün boyunca çocuklar tarihi yerleri gezme imkanı buluyor

Giriş Tarihi: 25.6.2014
Altındağlı çocukların karne hediyesi bu yıl da Bursa ve Çanakkale gezisi olacak. Altındağ Belediyesi'nin düzenlediği gezi organizasyonun da çocuklar tarihi yerleri gezerek hem eğlenecek hem de öğrenecek. Bursa'da Osmanlı Devleti'nin büyük mirasına tanıklık eden Altındağlı çocuklar, Çanakkale'de ise Mehmetçik'in destanına şahit olacak.

HER GÜN 2 OTOBÜS GİDİYOR
Ücretsiz olarak düzenlenen geziler için her gün Altındağ'dan 2 otobüs hareket ediyor. Altındağlı çocukların tarihe yolculuğu Osmanlı Devleti'nin başkenti olan Bursa'da başlıyor. Tophane'de Osman Gazi ve Orhan Gazi türbelerini ziyaret eden çocuklar, burada dua ediyor. Altındağlı öğrenciler, daha sonra Yıldırım Bayezid tarafından yaptırılan Ulu Cami'yi geziyor.

FERİBOTLA ÇANAKKALE

Hacivat ve Karagöz Müzesi'ni de ziyaret eden ve burada keyifli vakit geçiren çocuklar, bol bol fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmiyor. Altındağ Gençlik Merkezi üyeleri daha sonra soluğu Çanakkale'de alıyor. Feribotla Çanakkale Boğazı'ndan geçerek Eceabat'a ulaşan çocuklar, Türk Kurtuluş Savaşı tarihinin izlerini yakından görme, Çanakkale kara ve deniz savaşlarının yapıldığı yerleri gezme fırsatı buluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa ve Çanakkale'de tarihe yolculuk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN