Milli sporcunun babası açlık grevi yapıyor

Eskrimde yıldızlarda 'milli' olan Alkım Taşkın'ın babası Ümit Taşkın, oğluna haksızlık yapıldığı iddiasıyla federasyon önünde açlık grevi yapıyor

Giriş Tarihi: 25.6.2014
Güneydoğu gazisi olan Ümit Taşkın, oğlunun "Epe"de 'En İyi Sporcu' olmasına rağmen, milli takım antrenörünün kendi sporcusunu milli takıma çağırdığını anlatarak, "Oğlum 16 yaşında ve lise 3. sınıf öğrencisi. Yaşadıkları psikolojisini etkiledi. Oğlumun hakkını alana kadar açlık grevini sürdüreceğim" dedi. Ümit Taşkın SABAH Ankara'ya şunları söyledi: "Afyon'da 4 ay önce yapılan Türkiye Şampiyonası'na kendi cebimden verdiğim para ile kayıt yaptırmamıza rağmen oğlumu şampiyonaya çağırmadılar. Çağrılmadığı için puanı düşüyor ve milli takıma gidemiyor. Federasyon suçu İl Temsilcisi'ne atıyor. İl Temsilcisi'nin şifresiyle kayıt yaptırmamız gerektiğini söylüyorlar. Oğluma yazık değil mi? Teknik hata yüzünden oğlumun ne durumda olduğunu bir baba olarak ben biliyorum. Şu andaki psikolojik durumu derslerini etkiledi."

BİLE BİLE OĞLUMUN HAKKINI YEDİLER
Oğlunun sıralamada üçüncü durumda olduğu için Milli Takıma çağrılması gerektiğini belirten Ümit Taşkın, "Ancak Türkiye Şampiyonası'na çağrılmayarak puanı düşürüldü. Milli Takım Antrenörü ve teknik kurulda görev yapan Osman Yılçın, 4. sırada kendi sporcusu olan Kaan Öztunç'u çağırdı. Böyle bir adaletsizlik olur mu? Bile bile oğlumun hakkını yiyip, kendisinin başarılı olduğunu göstermek için sporcusunu milli takıma çağırıyor" yorumunda bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milli sporcunun babası açlık grevi yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN