Esnaf süsüyle otomobil vurgunu

Kısa süreliğine kiraladıkları işyerlerini adres göstererek aracını satmak isteyen 25 kişiyi dolandırıp sırra kadem basan çete çökertildi

Giriş Tarihi: 26.6.2014
Asayiş polisinin geçmiş yıllarda düzenlediği "Dolandırıcılık Vadisi" adlı operasyonların bir benzerine daha imza atıldı. Ankara ve Kahramanmaraş'ta mağdur edilen 25 araç sahibinin şikayeti üzerine polis harekete geçti. Yapılan araştırmalar sonucunda bir dolandırıcılık çetesinin internette ve araba pazarında aracını satmak isteyenleri hedef aldığı belirlendi.

SENET İMZALADILAR
Araç sahiplerine güven telkin etmek için ise pastane ve tuhafiye gibi yerleri kiralayarak adres gösterdikleri ortaya çıktı. Burada çay ve pasta eşliğinde fiyat konusunda anlaşarak araç için bin ile 5 bin TL arasında değişen az miktarda bir ödeme yaparak geri kalan parayı ise 3 ay sonrasına senet imzaladılar.

25 KİŞİYİ MAĞDUR ETTİLER

Çete üyeleri, araç sahiplerini notere götürüp satışını aldıktan bir süre sonra adres gösterdikleri mekanları da kapatarak ya da terk ederek ortadan kayboldu. Senet günü geldiğinde mekana giden araç sahipleri kimseyi bulamayınca dolandırıldıklarını anlayarak soluğu poliste aldı. Polisin düzenlediği operasyonla yakalanan 9 kişinin bu yöntemle hem iş yeri sahiplerini hem de 25 araç sahibini mağdur ettiği belirlendi. Zanlılar adliyeye sevk edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esnaf süsüyle otomobil vurgunu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN