Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Konutlarda doğalgaz kontrolü yapılıyor

Giriş Tarihi: 28.6.2014

Başkentgaz, Ankaralılar'ın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla, konutlarda iç tesisat kontrolleri başlattı

Başkent Doğalgaz Genel Müdürlüğü'nden önemli atılım. Ankaralılar'ın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla, meskenlerde iç tesisat kontrolleri başlatan Başkentgaz, güvenlik açısından tehlikeli durumda olan daire ve binalarda doğal gazı keserek sayaçları mühürlemeye başladı. Yetkililer, müşterilerin, Başkentgaz'dan sertifikalı firmalara tesisatlarını kontrol ettirmeleri gerektiğini bildirdi.

PİLOT BÖLGELERDE BAŞLADI

Ankara'nın genelinde yapılması planlanan kontroller ilk etapta pilot bölgelerde başladı. Yetkililer, zehirlenme olaylarının çok yaşandığı Bahçelievler, Emek, Gazi Mahallesi, Batıkent, Maltepe ve Demirlibahçe'nin seçildiğini belirterek, "Bu semtlerde çok sayıda bacalı tesisat bulunuyor. Zehirlenmeler de bacalı aboneliklerde yaşanıyor. Bu nedenle öncelikli hedefimiz, Ankara'da sayıları 280 bin olan bacalı cihaz aboneliklerini kontrolden geçirmek" dedi.

MEKTUP BIRAKILDI
Pilot bölgelerdeki taramalar bitince belli bir plan dahilinde diğer semtlerde taramalara başlanılacağına değinen yetkililer, "Bina yöneticilerine ve kat maliklerine bilgilendirme mektupları bırakıldı. Bu bildirimlerde yapılması gereken işlemler anlatıldı. Bina yöneticileri ve müşteriler, Başkentgaz'ın sertifikalı iç tesisat firmaları ile görüşerek tesisatlarını kontrol ettirsin" diye konuştnu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konutlarda doğalgaz kontrolü yapılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN