İftara yetişebilmek için acele etmeyin

Giriş Tarihi: 29.6.2014

Ramazan'ı memleketlerinde geçirmek isteyenlerin yola çıktığını açıklayan Fevzi Apaydın, "Aşırı hızdan kaçının. İftara yetişmek için acele etmeyin" dedi

Türkiye Şoförler Odası Başkanı Fevzi Apaydın, Ramazan'da sürücülerin birbirlerine karşı daha toleranslı ve saygılı olmalarını isteyerek, aşırı hızdan kaçınması, trafik kurallarına uyulması gerektiğine dikkat çekti. Ramazan'ın yaz tatilinin başlangıcına denk gelmesiyle yola çıkacak olanları dikkatli olmaya davet eden Apaydın, "Okullar kapandı, üniversite sınavları tamamlandı. Artık herkes yaz tatili için yollara düşüyor" dedi.

SABIRLI OLUNMALI
Şehirlerarası yolların yoğun olduğunu anımsatan Apaydın, "Ramazan ayında oruç nedeniyle çoğu insanda kan şekeri düşüyor. Açlık, susuzluk ve yorgunluğa bağlı refleksler yavaşlıyor. Dikkat dağılmasına karşı sürücüler her zamankinden fazla dikkatli, sabırlı ve duyarlı olmalı. Sürücüler iftara yetişmek için acele ederek, kendilerini ve trafik güvenliğini tehlikeye düşürmemeli" diye konuştu.

AŞIRI HIZA DİKKAT

Ramazan'da vatandaşları aşırı sürat yapmamaları, uykusuz ve yorgun araç kullanmamaları konusunda da uyaran Apaydın, şöyle konuştu: "Bugünlerde tatile gidiş ve dönüşler yoğunlaşarak trafik artıyor. Kazaların büyük sebebi, sıcaktan ve nem oranının artmasından etkilenen sürücülerin dikkatinin dağılmasına bağlı olarak kurallara uymamak ve aşırı hız olarak görülüyor. Sabırsızlık ve yorgunluktan dolayı, yolculuğun sonuna doğru, varılacak noktalara yakın yerlerde daha çok kaza yapılıyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İftara yetişebilmek için acele etmeyin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN