Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Keskin burunlar kaçakçılara karşı

Kaçakçılık çetelerine karşı alarma geçen emniyet birimleri, kentin giriş ve çıkışlarını köpeklerle arıyor

Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Şubesi ekipleri, havaların ısınmasıyla birlikte faaliyetlerini artıran çetelere karşı harekete geçti. Ekipler özellikle Kızılay, Sıhhiye ve Ulus bölgesi başta olmak üzere birçok noktada tezgah üstü ve pasajlarda kaçak sigara, gözlük, cep telefonu, parfüm gibi ürünleri satmak isteyen çeteleri hedef aldı.

DÜĞMEYE BASILDI

Polis, kaçak yollardan yolcu otobüsü, kamyon ve özel araçlarla bu ürünleri kente sokmaya çalışan çetelerin önüne geçmek için kentin giriş ve çıkışlarında keskin burun olarak nitelendirilen dedektör köpekler eşliğinde denetimleri sıklaştırdı. İstanbul ve doğu illeri üzerinden sınır kapılarından gümrüksüz olarak geçirilen ürünleri pazarlamaya çalışan kaçakçılara karşı düğmeye basıldı.

İZLEMEYE ALINDILAR
Özellikle yazın daha da hareketlenen kaçakçılık piyasasını takip eden ekipler, geçmişte benzer suçlardan sabıkası bulunanları yakın izlemeye aldı. Çetelerin birbirleriyle olan bağlantıları üzerinde duran polis, çalışma yöntemlerini de tek tek deşifre etti. Polisin takibine takılmak istemeyen kaçakçıların sigara, alkol, cep telefonu, gözlük, parfüm gibi ürünleri farklı yöntemlerle kente sevk etmeye çalıştıkları saptandı. Aralıksız sürdürülen denetimlerde yüklü miktarda ürünlerin ele geçirildiği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Keskin burunlar kaçakçılara karşı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN