Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çareyi 'yurt dışında' buldu

Giriş Tarihi: 30.6.2014

Maddi sıkıntılar yaşayan CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, rant kapısı olarak görülen CHP Yurt Dışı Koordinatörlüğü'ne getirildi

CHP'nin Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, Çankaya Belediye Başkanlığı için adaylığını açıkladıktan sonra tüm parti meclisi üyeleri ve CHP'li milletvekillerine hediye olarak tablet bilgisayar ve dijital kamera göndermiş ancak tüm çalışmalarına rağmen başkanlığı Alper Taşdelen'e kaptırmıştı. Sahibi olduğu Yurt Gazetesi'nde çalışanların maaşını aylarca ödeyemeyen Özbolat maddi problemlerini aşmak için rant kapısı olarak gördüğü CHP'nin Yurt Dışı Örgütlenmesi Koordinatörlüğünü kullanıyor.

HEDİYE OLMADI İSYAN TUTMADI

Yerel seçim öncesinde Çankaya Belediye Başkanlığı'na soyunan ancak tüm etik dışı çalışmalarına rağmen koltuğu Alper Taşdelen'e kaptıran Durdu Özbolat, yaşadığı maddi krizden kurtulmak için yerel seçim sonrası Yurt Dışı Örgütlenme Koordinatörü oldu. Alper Taşdelen'in adaylığının açıklanması sonrası CHP'lileri parti önünde toplanıp protesto etmeye davet eden ve bu girişiminde de başarısız olan Özbolat, iddiaya göre çalışanlarının maaşlarını ödeyebilmek için partide en çok rantın döndüğü bölüme getirildi.

MAAŞLAR ARTIK DÜZENE OTURDU
Aylarca maaş alamadığı için toplu olarak açıklama yapan, açıklama sonrası söz verilen tarihte maaşlarını yine alamayarak istifa bile eden Yurt Gazetesi çalışanları bu değişiklik sonrasında maaşlarını düzenli olarak almaya başladı. Bunun en önemli sebebinin gazetenin patronu olan CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat'ın, CHP'nin Yurt Dışı Örgütlenme Koordinatörü olarak atanması olarak gösterildiği vurgulandı. Maddi problemlerden dolayı dibe vuran Özbolat, çareyi rant kapısı olarak gördüğü bu görevde buldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çareyi 'yurt dışında' buldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN