FOMGET'ten bir şampiyonluk daha

Giriş Tarihi: 2.7.2014

Büyükşehir Belediyesi Halk Dansları Topluluğu FOMGET İstanbul'da düzenlenen yarışmada Türkiye birincisi oldu

Fomget, bir kez daha başarıya imza attı. Büyükşehir Belediyesi'nin ödüllü halk dansları topluluğu FOMGET, pek çok ülkeye, pek çok şehre taşıdığı Anadolu'nun en güzel ritimleri ve figürleriyle her yıl daha da profesyonelleşerek, her platformda Ankara'yı başarı ile temsil ediyor. Çoğunluğu üniversite öğrencilerinden oluşan Halk Oyunları Topluluğu katıldığı yarışmalardan da başarı ile dönerek, kentin gururu oluyor.

GURURLANDIRDI

Başarılarıyla adından söz ettiren FOMGET, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu'nun İstanbul Küçükçekmece Belediyesi Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi'nde düzenlediği Büyükler Geleneksel (Düzenlemeli) yarışması dalında İzmir yöresi ile birinci oldu. FOMGET'in dansçıları bu büyük başarıya imza atarak bir kez daha hem Başkentlileri hem de Büyükşehir Belediyesi'ni gururlandırdı.

EKİP, TÜRKİYE'NİN VİZYONU OLDU
Gazi Üniversitesi'nde okuyan öğrenciler tarafından 1993 yılında Ankara'da kurulan Folklor Müzik Gençlik Topluluğu ve Gençlik Spor Kulübü (FOMGET) 1997 yılından bu yana Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışmalarını sürdürüyor. Her yıl biraz daha profesyonelleşen ve başarılı işlere imza atan topluluk, hem yurt içinde hem de yurt dışında yaptığı gösteriler ile pek çok platformda Ankara'nın ve Türkiye'nin vizyonu oluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FOMGET'ten bir şampiyonluk daha
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN