Mahalleliyi korkutan temel

Kentsel dönüşüm kapsamında yıkılan gecekondunun yerine yapılan inşaatın temeli tehlike yaratıyor

Giriş Tarihi: 2.7.2014
Yenimahalle Belediyesi'nin Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamına aldığı Ergenekon Mahallesi 473 Sokak'ta geçtiğimiz yıl kentsel dönüşüm kapsamında gecekondular yıkıldı. Bölgede başlayan inşaat çalışmaları ile yeni binalar yükseldi. Ancak temeli kazılan bir inşaat ise sahibi tarafından kaderine terk edildi.

GÜVENLİK ÖNLEMİ YOK

Yaklaşık 4 metre derinliğinde olan ve ortasında açık bir şekilde su kuyusu bulunan inşaata 1 yıl boyunca kimse uğramadı. Mahalleli, sahibi belli olmayan inşaatın etrafında güvenlik önleminin alınmamasına tepki gösterdi.

ÇOCUKLAR DÜŞEBİLİR
Sokakta oynayan çocukların hiçbir güvenlik önlemi alınmadan terk edilen inşaate düşmesinden endişelendiklerini belirten 70 yaşındaki emekli öğretmen Cemal Kapucu, "İnşaat temeli açıldıktan sonra kimse uğramaz oldu. İnşaat alanında hiçbir güvenlik önlemi yok. Mahalle sokakta oyun oynayan çocuklarla dolu. Ortasında su kuyusu var. Buraya çocukların düşmesinden korkuyoruz. Şikayette bulunduk sonuç alamadık" dedi.

MOLOZLAR SOKAĞI KAPATTI
İnşat nedeniyle sokağa molozlar dolduğunu anlatan Yaşar Andaç isimli vatandaş ise sokağın trafiğe kapandığını dile getirdi. Andaç, "Sokağımıza giren yolun üzerine inşaat molozları ve çöplerin atılması sonucu sokak trafiğe kanmış durumda. Ben kalp hastasıyım geçen yıl ağabeyimi bu hastalıktan kaybettim. Kendimde rahatsızlanıyorum. 3-4 defa eve ambulans çağırdık ancak ambulans sokağa giremedi. Yenimahalle Belediyesi'ne şikayette bulunduk. Açacağız dediler ama 3 aydır kimse gelmedi" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahalleliyi korkutan temel
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN