Sert ve agresif takım olacağız

Gören, "Hem hücumda hem de savunmada sert ve agresif bir oyun düzenini oturtmak istiyoruz. Transferler bu yönde yapılacak" dedi

Giriş Tarihi: 3.7.2014
TED Ankara Kolejliler'in yeni başantrenörü Burak Gören, önümüzdeki sezon için planlarını anlattı. Sert ve agresif basketbola çok inandığını ifade eden Gören, "Bu sadece benim değil tüm Avrupa takımlarının inandığı bir nokta. Üst seviye takımlara bakınca, bu tarz oyun sistemini oturtanların başarılı olduğunu görüyoruz. Yeni sezonda bizim olmazsa olmazımız bu oyun tarzı olacak" dedi.

KALİTELİ TRANSFERLER

Ne yaptığını bilen, teknik olarak hazır ve her şeyi detaylı olarak planlamış bir takım oluşturmak istediklerini vurgulayan Gören, "Türkiye liginin sertliğini ve temposunu bilerek, teknik anlamda içi doldurulmuş bir oyuncu grubu kurmayı hedefliyoruz. Yerli ve yabancı oyuncu tercihlerimizi bu doğrultuda yapacağız. Kuralın değişmesi sonrasında her pozisyona yabancı oyuncu alınabiliyor. Biz de her pozisyon için bir tane yabancı oyuncuyu kadromuza katmayı düşünüyoruz. Benim, Türk-yabancı, genç-tecrübeli oyuncu gibi bir ayrımım yok. Çalışanın, mücadele edenin ve katkı verenin oynayacağı bir takım olacağız" diye konuştu.

ÇOK ÇALIŞAN BİR TAKIM HALİNE GELECEĞİZ
Burak Gören, sene başı itibarıyla 'ligi şu noktada bitiririz' demeyi doğru bulmadığını vurgulayarak, sözlerine şöyle devam etti: "Böyle bir hedef koymaktan ziyade, çok çalışan bir takım yaratmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda da transferler yapacağız. Daha önceden tanıdığım, karakterini bildiğim, takım yapısına uygun savaşçı Türk oyuncuları bünyemize katacağız. Son iki senedir yabancı tercihimizi Avrupalı oyunculardan yana kullanarak başarılı olduk. Oyuncu tercihinde de önceliğimiz takım kimyasına uygun ve iş ahlakı yüksek isimleri kadromuza katmak."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sert ve agresif takım olacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN