Sporcuya para yok

Çanakaya Belediyesi'nde sıkandalların ardı arkası kesilmiyor. Anka Spor Kulübü sporcuları bir öğün yemek için kilometrelerce yol yürüdüğü ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 4.7.2014
Maddi imkansızlıklar yüzünden zor günler geçiren Çankaya Belediyesi Anka Spor Kulübü'nde skandal bitmek bilmiyor. Yaklaşık 1.5 yıldır Spor Kulübü'nden maaş alamayan sporcuların kulübün verdiği yemek fişiyle ücretsiz karınlarını doyurabilmek için Sokullu Mehmet Paşa Caddesi İlke Sokak'ta yer alan Dikmen Sporcu Gençlik Merkezi'nden Konya Yolu'ndaki Çankaya Belediyesi Akaryakıt İstasyonu'na kadar kilometrelerce yürüdüğü ortaya çıktı.

BÜYÜKELÇİLİK ÜLKESİNE GÖNDERECEK

Cebinde yemek yiyecek parası bile bulunmadığını söyleyen 22 yaşındaki Ukraynalı Milli Hentbolcu Yaroslava Burlachenko, "Çankaya Belediyesi Anka Bayan Hentbol Takımı'nda yaklaşık 8 ay hentbol oynadım. İlk geldiğimde Sokullu'daki bir kebapçıda yemek yiyorduk. Belediye buraya borcunu ödemeyince bize günlük yemek fişi verilmeye başlandı. Yemek yemek için her gün sporcu arkadaşlarla birlikte kilometrelerce yol yürümek zorunda kaldık" dedi. Kulüpten aylardır tek kuruş maaş alamadığı için ülkesine dönemediğini anlatan Burlachenko, "Zor durumda olduğum için Ukrayna Büyükelçiliği'nden yardım istedim. Onlarda Dışişleri Bakanlığı'na, Bakanlık da Çankaya Belediyesi'ne yazı gönderdi. Yine hiçbir sonuç alamadım. Elçiliğin yardımıyla İstanbul'a gideceğim. Oradan da bir gemiyle ücretsiz olarak Odessa Limanı'na gönderecekler. Burada çok büyük sıkıntılar yaşadık. Bize yardım edin" diye konuştu.

ALPER TAŞDELEN İSTEMİYOR

Kulüpte yaşanan maddi sıkıntılar oyuncuların performansını da etkiliyor. Kulübün kadın ve erkek voleybol ve hentbol takımlarından biri hariç hepsi küme düştü. Kulüpte yaşanan sıkıntıların Alper Taşdelen başkan seçildikten sonra düzeltileceği söylenerek kandırıldıklarını iddia eden Burlachenko, "Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, kulübü borçları yüzünden devralmak istemiyor. Mağduriyetimizi Başkan ve Belediye Meclisi Başkan Vekilli Selçuk Dereli görmezden geliyor" dedi.

SORUNU BİLİYORUZ
Konuyla ilgili Çankaya Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlülüğü'nden yapılan açıklamada ise kulüpteki sporcu alacaklarının yıllardır birikerek bugüne geldiği açıklandı. Açıklamada, "Yıllar içinde yaşanan bu kadar sorunu bir anda çözmek mümkün olmuyor. Çankaya Belediyesi'nin yeni yönetimi olarak sporcuların yaşadığı mağduriyeti biliyoruz ve bu sorunun nasıl çözülebileceği konusunda çalışmalar yürütüyoruz" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sporcuya para yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN