Çınara yazık oluyor

Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, acilen kulübün başına maddi gücü olan başkan ve yöneticilerin gelmesi gerektiğine dikkat çekti

Giriş Tarihi: 7.7.2014
104 yıllık Ankaragücü Kulübü'nün Başkanı Mehmet Yiğiner, içini SABAH Ankara'ya döktü. Ankaragücü'nün şu an maddi bir çıkmaz içinde olduğunu anlatan Yiğiner, "Ankaragücü'nün şu an futbolcu transferinden çok yönetici transferine ihtiyacı var. Öyle bir yönetim geldiği takdirde biz her türlü desteği vermeye hazırız" dedi. Yiğiner, göreve geldikleri günden itibaren UEFA olmak üzeri futbolcu ve personele 24 milyon ödeme yaptıklarını anlattı.

DESTEK GELMEZSE KULÜP BATAR
Mehmet Yiğiner
, 104 yıllık tarihe sahip Ankaragücü'ne yazık olduğunu ifade ederek, "Ankaragücü, Başkent'in spordaki gücü olduğu kadar Türk futbolunda da çok önemli bir yeri var. Böyle bir kulübün bu durumlara düşürülmesi çok yanlış. Bazı şeyleri gündeme getirmeden Ankaragücü için ne yapılması gerekiyorsa yapılmalı. Destek gelmediği takdirde bu kulübün düzlüğe çıkması mümkün değil" dedi.

GÖREVDEN KAÇMIYORUZ AMA...
"Göreve geldiğimizde kulübün yaklaşık 90 milyon liralık borcu vardı. UEFA, transferi yasaklamıştı. Kulüpte personel dahil kimse para alamıyordu"
diyen Yiğiner, sözlerini şöyle sürdürdü: "Göreve geldiğimiz günden itibaren 24 milyon lira harcadık. UEFA'lık olduğumuz futbolcularla yerli futbolcuların alacaklarını yapılandırıp transferlerin önünü açtık. Şu anda transfer etme diye bir lüksümüz yok. Biz görevden kaçmıyoruz. Böyle giderse Ankaragücü'ne yazık etmiş oluruz..."

YÖNETİCİ TRANSFERİ ŞART
Ankaragücü için her kesim ile görüştüklerini anlatan Mehmet Yiğiner, "Ancak kalıcı bir çözüm bulamıyoruz. Ankaragücü'nün gelir getirici kaynaklara ihtiyacı var. Şu anda Ankaragücü futbolcu yerine güçlü başkan ve yöneticileri transfer etmeli ve iş başına getirmeli. Biz de görev süremizde olduğu gibi her türlü desteği veririz. Yönetimler şeffaf olmalı" dedi. Yiğiner, çoğu kesimin göreve devam etmeleri yönünde düşüncelerini ifade ettiklerini de belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çınara yazık oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN