Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Gençlik Otobüsü' yola çıkıyor

Giriş Tarihi: 7.7.2014
Gençlere ücretsiz Avrupa fırsatı sunan MCD Genlik Kulübü'nün bu yıl 5.'sini gerçekleştireceği Gençlik Otobüsü projesinin yolcuları açıklandı. Ocak ayından bu yana, farklı eleme aşamalarından geçen geçler, 43 bin kişi arasından sıyrılarak Türkiye'yi 15 AB ülkesinde temsil etme fırsatı yakaladı. 42 gün boyunca 28 şehir gezecek ekip, projenin bundan önceki yıllara göre daha farklı olacağını belirtti.

28 ÜLKE, TEK TABLO

MCD Gençlik Kulübü Başkanı Maksut Coşkun Dokunulmaz, "Gençlik Otobüsü, 2010'da gençlere Avrupa fırsatı sunmak amacıyla oluşturulmuş dünyanın en büyük gençlik hareketlilik projesi. Bu yıl sanatsal çalışmalara ağırlık vereceğiz. 28 şehirde çizilmiş dünyanın en kapsamlı yağlı boya tablosunu yapacağız. Şehirlerin simgeleşmiş yapıtları tek bir tabloda buluşacak. 28 şehirde çekilen bir klip ve sinema filmi hazırlayacağız" dedi.

43 BİN BAŞVURU YAPILDI

Yıl boyunca hazırlık yaptıklarını kaydeden Dokunulmaz, etkinliğin tamamen sponsorların desteği ile gerçekleştirildiğini belirtti. Her yıl daha çok gence Avrupa fırsatı sunmak için çalıştıklarının altını çizen koordinatör, bu yıl 43 bin kişinin başvuru yaptığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Gençlik Otobüsü' yola çıkıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN