'70 Gün' gerçeği

Melih Gökçek, 70 Gün Alt Geçidi'nin su dolmasına neden olan molozların gelişigüzel dökülmesinden Çankaya Belediyesi'ni sorumlu tuttu

Giriş Tarihi: 8.7.2014
Cuma akşamı yağan şiddetli yağmur sonrası Çetin Emeç Bulvarı üzerindeki 70 Gün Alt Geçidi'nin sular altında kalmasının nedenini Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek açıkladı. Gökçek, Akpınar ve Karapınar mahallelerine gönderdiği ekibin bölgede çektiği fotoğrafları twitterda paylaştı. Gökçek, moloz ve hafriyat topraklarının çevreye gelişigüzel dökülmesinden Çankaya Belediyesi'nin sorumlu olduğunu vurguladı.

CHP'Lİ VEKİLLERE YÜKLENDİ

Gökçek, twittera "Bazı cahiller altyapıdan bahsediyor. Altyapı buna ne yapsın. Apartman yapılmış, binanın moloz ve toprağı yana atılmış. Ve Çankaya Belediyesi bu rezalete göz yumarak ruhsat vermiş" diye yazarak tepkisini dile getirdi. "CHP milletvekilleri yüzleri kızarmadan Büyükşehir için TBMM'de soru önergesi verebiliyor. CHP'li vekiller Çankaya'ya da sorsanıza bu binalara nasıl ruhsat verdiniz diye. Sormazsınız. Çünkü samimi değilsiniz" diyen Gökçek sert konuştu.

HAFRİYAT VE MOLOZ AŞAĞI DOĞRU AKTI
70 Gün Alt Geçidi'nde yaşanan sel olayı hakkında Büyükşehir Belediyesi de şu açıklamayı paylaştı: "Akpınar ve Karapınar'da yapılan inşaatların hafriyatları ve inşaatlardan çıkan molozlar hemen binaların çevresine yokuş aşağı gelişigüzel bırakılıyor. Her kuvvetli yağmur sonrasında buralarda gevşek bir zemin oluşturan hafriyat ve molozlar aşağı doğru akmaya başlıyor. Yaklaşık 6 kilometre boyunca adeta bir volkanik akıntı gibi en uç noktadaki 70 Gün Alt Geçidi'ne ulaşıyor. Taş, çamur ve çöp yığını ızgaraları tıkayarak geçidin dolmasına neden oluyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'70 Gün' gerçeği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN