Altın Köy İlkokulu ile geçmişe yolculuk

Altındağ Belediyesi tarafından yapılan Altın Köy'de ilkokul açıldı. Sınıflarda tahta sıralar, soba, kara tahta ve tebeşir kokusu öğrencileri bekliyor

Giriş Tarihi: 10.7.2014
Küçük tahta sıralar, köşede duran bir soba, kara tahta, tebeşir kokusu… Bu detaylar artık filmlerde ve yalnızca çocukluk hatıralarında kaldı sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Ankara'nın göbeğinde, Altındağ Belediyesi tarafından Beşikkaya Mahallesi'nde yapımı gerçekleştirilen dev proje "Altın Köy" de bu detaylar tarih sayfalarından canlanıp günümüze geliyor.

NOSTALJİK YOLCULUK

Sıraları, sobası, kara tahtası ve tebeşir kokusuyla "Altın Köy İlkokulu", ziyaretçileri nostaljik bir yolculuğa çıkarmaya hazırlanıyor. Altın Köy İlkokulu eğitim ve öğretim vermeyecek. Ancak Altın Köy Açık Hava Müzesi açıldıktan sonra, burayı ziyaret eden okullar ve öğrenciler köy hayatını yakında tanıma imkanı bulacak ve bu okulda ders yapabilecek. Projenin Ankara için önemli olduğunun altını çizen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, "Çocuklarımız, buğdayın değirmenlerde nasıl una dönüştürüldüğüne tanıklık edecek. Fırından köy ekmeği alacaklar. Yayık ayranı içecekler. Sütün nasıl üretildiğini, peynirin nasıl yapıldığını, nasıl yetiştiğini burada görecekler" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altın Köy İlkokulu ile geçmişe yolculuk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN