İçme suyu çalışması

ASKİ'nin, İstanbul Yolu Varlık Mahallesi girişinde yaptığı içme suyu boru çalışmaları nedeniyle trafikte yeni düzenleme yapıldı

Giriş Tarihi: 10.7.2014
ASKİ Genel Müdürlüğü'nce, İstanbul Yolu (Fatih Sultan Mehmet Bulvarı) Varlık Mahallesi girişinde gerçekleştirilen içme suyu çalışmaları nedeniyle geçici olarak trafikte yeni düzenleme yapıldığı kaydedildi. ASKİ yetkilileri bölgede yapılacak çalışmaların 9 gün içersinde tamamlanacağını bildirdi.

ALTERNATİF HAT YAPILIYOR

Konuya ilişkin ASKİ'den yapılan açıklamada, ASKİ Genel Müdürlüğü tarafından içme suyu boru hattı çalışması nedeniyle İstanbul Yolu ile Varlık Mahallesi'nin içinden geçen Tanzimat Caddesi'nin kesiştiği noktada 15 Temmuz'a kadar trafik akışının tek şeritten sağlanacağı kaydedildi. Mamak ve Keçiören'in bir kısmını, Altındağ'ın ise tamamını besleyen içme suyu hattına paralel olarak alternatif bir hattın daha yapımının gerçekleştirildiği belirtildi.

1.5 MİLYON KİŞİ FAYDALANIYOR

ASKİ yetkilileri, "Yaklaşık 1,5 milyon kişinin içme suyu ihtiyacının karşılandığı mevcut ana iletim boru hattına paralel olarak bir yeni hattın yapımı daha gerçekleştiriliyor. Kullanımdaki içme suyu hattında herhangi bir arıza oluşması durumunda bölge halkının su kesintisine maruz kalmaması için alternatif yedek olarak döşenen iletim hattının anında devreye girmesi amaçlanmaktadır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İçme suyu çalışması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN