Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cep harçlığıyla ölüme gidiyorlar

Son dönemlerde 20 yaş altı gençlerin ölümüne yol açan "bonzai" maddesinin esrar gibi ucuza satıldığı için tercih edildiği öğrenildi

İstanbul'da bonzai çetelerine karşı peş peşe düzenlenen operasyonlar ve önceki gün Pursaklar'da boş arazide ölü bulunan 19 yaşındaki Mahmut Demirci'nin ardından dikkatler yeniden bu konuya çekildi. 2011'de Hakan Söylemez lise ikinci sınıf, 2012'de 18 yaşındaki inşaat işçisi Turan Atak ve 2013'te lise son sınıf öğrencisi Yaşar Kılıç bonzai maddesi kullanmaktan hayatlarını kaybetmişti.

20 YAŞ ALTINI ESİR ALDI

Emniyet kayıtlarına yansıyan bilgilere göre son 4 yılda yaygınlaşmaya başlayan Avrupa kökenli "bonzai"nin özellikle 20 yaş altı gençler tarafından tercih edildiği belirlendi. Piyasada kolay bulunması ve fiyatının düşük olması nedeniyle gençler, cep harçlıklarıyla bile maddeye kolaylıkla erişebiliyor. 10 ile 20 TL arasında değişen fiyatlara satılan ve eroin etkisi veren bonzai, Ankara'da 10'a yakın gencin ölümüne yol açtı. Uzmanlar ise bonzainin vücutta 20'den fazla hastalığa yol açtığına dikkat çekti.

'ÖLÜM TRİBİ' DİYE NİTELENDİRİLİYOR
Bonzainin Ankara başta olmak üzere değişik illere dağıtıldığı kaydedildi. Bonzai kullananarın "ölüm tribi" şeklinde nitelendirilen halüsünasyonlar gördüğü ve intihara sürüklendiği belirlendi. Bonzai kullanımının ileri boyutlarda ise deliliğe yol açtığı belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cep harçlığıyla ölüme gidiyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN