Minik raketler yaz okulunda ter atıyor

Giriş Tarihi: 15.7.2014

Ankara Tenis Akademisi'nde açılan yaz okuluna devam eden 3-5 yaş arası çocuklar, yogadan tenise, dramadan trafiğe pek çok branşta eğitim alıyor

Okulların kapanmasıyla yaz okullarına akın eden her yaş grubundan çocuklar, tatili hem eğlenerek hem de öğrenerek geçiriyor. Ankara Tenis Akademisi'nde yaz okulunun en küçük kursiyerleri, 3-5 yaş arası çocuklardan oluşuyor. Minik raketler burada yogadan tenise, dramadan trafik dersine kadar pek çok branşta eğlenerek eğitim alıyor.

"DERSTEN ZOR ÇIKIYORLAR"
Tenis eğitmeni Şeyda Koca, tenis sayesinde 3-5 yaş grubundaki çocukların motor becerileriyle el ve göz koordinasyonları geliştiğine dikkati çekti. Derslerin temel amacının tenisi tanıtma ve sevdirme olduğunu anlatan Koca, "Daha çok eğlenceli oyunlarla ders işliyoruz. Sabah ve öğleden sonra olmak üzere birer saat ders yapıyoruz. Spor sayesinde hem fiziksel ve hem de beyinsel aktivitelerde gelişme oluyor. Çocuklar o kadar seviyorlar ki onları dersten zor çıkarıyoruz" dedi.

"OKULA HAZIRLIK OLUYOR"

Yaz okulunda çocukların sosyalleştiğini ve okul öncesinde iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini anlatan Koca, "Ailelere 3-7 yaş arası çocuklarını mutlaka spora, yaz okuluna göndermelerini tavsiye ediyorum. Çok faydasını görecekler" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik raketler yaz okulunda ter atıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN